0

Jubileuszowy, dziesiąty model Samsunga z serii Galaxy S to jeden z najbardziej intrygujących telefonów, którem mają zostać niedługo zaprezentowane. Prezentacja nowych flagowów Koreańczyków jest spodziewana podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, pod koniec lutego. Już teraz do mediów przeciekają jednak informacje odnośnie wyglądu modeli z linii Galaxy S10.

Najważniejszym elementem, który na pierwszych zdjęciach Samsunga Galaxy S10 i S10+ rzuca się w oczy jest ekran typu „Infinity O”, wypełniający niemal cały przedni panel z wcięciem jedynie na kamerę do selfie. Pewne jest to, że będzie to panel wykonany w technologii Super AMOLED. Model z plusem w nazwie będzie miał z przodu dwa obiektywy, przez co wcięcie nie będzie miało idealnie okrągłego kształtu. Dodatkowo z wyświetlaczem zintegrowany będzie ultradźwiękowy skaner odcisku palca (jest to bezpieczniejsze i szybsze rozwiązanie niż skaner optyczny spotykany w większości konkurencyjnych modeli).

W Samsungu Galaxy S10+ zastosowany ma zostać poczwórny aparat (wcześniejsze przecieki mówiły o trzech obiektywach), ułożony poziomo, podobnie jak w Galaxy Note 9 czy LG V40 ThinQ. Na razie nie wiadomo na jaką kombinację obiektywów zdecyduje się tym razem Samsung. Na zdjęciach widać również, że mimo wcześniejszych plotek Samsung nie porzucił złącza Jack 3,5 mm.

Za wydajność Samsunga Galaxy S10 ma odpowiadać nowy procesor stworzony przez Koreańczyków – Exynos  9820. Jest to ośmiordzeniowa jednostka wykonana w 8nm procesie technologicznym. Niedawno mogliśmy zobaczyć jaki wynik urządzenia z tym procesorem mogą osiągnąć w popularnym benchmarku AnTuTu. Ponad 320 tysięcy punktów wskazuje na bardzo wysoką wydajność przyszłych flagowców Samsunga. Z procesorem tym ma współpracować przynajmniej 6 GB pamięci RAM, co powinno przełożyć się na płynne działanie przez długi czas.

Na pokładzie zobaczymy najpewniej Androida 9.0 Pie z nową nakładką Samsung One UI.

Warto jednak pamiętać, że do oficjalnej premiery Samsunga Galaxy S10 i S10+ pozostały jeszcze niemal trzy miesiące, więc ostateczny wygląd tych modeli może się różnić od tego, który widzimy na zdjęciach.

Źródła: Twitter, BenGeskin, OnLeaks, 91mobiles

LG V40 w Europie (i w Polsce) już niedługo

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy pełną specyfikację Sony Xperia XZ4

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android