0

LG V40 ThinQ swoją premierę miał już na początku października. Mimo upływu czasu, smartfon wciąż nie jest dostępny w Polsce i w Europie. Jego nieobecność na Starym Kontynencie wiąże się z problemami finansowymi działu mobilnego LG i ostrożnym wprowadzaniem produktów na kolerje rynki. Bardzo prawdopodobne jednak, że w tej kwestii już niedługo coś się zmieni. W bazie Wireless Power Consortium dostrzeżono bowiem LG V40 z nowymo oznaczeniami kodowymi, przeznaczone prawdopodobnie na rynek europejski.

LG V40 ThinQ to najciekawszy obecnie telefon od Koreańczyków. Producent wyposażył go w otoczony wąskimi ramkami ekran, wykonany w technologii P-OLED, o przekątnej 6,4 cala, rozdzielczości 1440 x 3120 px i proporcjach 19,5:9. W górnej części wyświetlacza znajduje się jednak sporych rozmiarów notch. Jego wielkość uzasadnia jednak obecność podwójnej przedniej kamery do selfie (drugi obiektyw oferuje szerszy kąt). Na pleckach umieszczono natomiast aż trzy obiektywy – standardowy 12 Mpx, ultraszerokokątny 16 Mpx, i teleobiektyw 12 Mpx. Jest to jedna z najlepszych kombinacji potrójnej kamery na rynku, a w uzyskaniu jak najlepszych efektów pomaga dodatkowo sztuczna inteligencja. We wnętrzu urządzenia znajdziemy jeden z najwydajniejszych procesorów na rynku – Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAMu i 64 lub 128 GB miejsca na dane. Nie zabrakło również wodo- i pyło-szczelności, NFC, złącza Jack 3,5 mm, USB typu C i szybkiego ładowania. Z tego ostatniego użytkownicy będą musieli jednak dość często korzystać, ponieważ bateria ma przeciętną pojemność 3300 mAh.

Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że produkt od początku zostanie rozsądnie wyceniony (w ostatnim czasie LG miało z tym duże problemy). Problemy ze zdobyciem popularności przez ten model mogą się również wiązać z tym, że w styczniu pojawią się już pierwsze telefony wyposażone w nowy, wydajniejszy procesor Snapdragon 8150.

Źródła: Wireless Power Consortium, mylgphones, LG

Vivo NEX 2 – nowy wymiar bezramkowości

Wcześniejszy wpis

Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S10+?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android