0

Vivo NEX to jeden z najbardziej innowacyjnych telefonów, które mogliśmy zobaczyć w kończącym się roku. Dzięki zminimalizowaniu ramek i zastosowaniu wysuwanej kamery, udało się osiągnąć bardzo wysoki stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu. Dodatkowo w modelu tym zastosowano również skaner odcisku palca zintegrowany z ekranem. Według najnowszych informacji Vivo NEX trafi do sprzedaży również w Europie. Osoby chcące stać się właścicielami tego telefonu powinny przygotować się na wydatek w wysokości 849 Euro. Chińczycy nie zamierzają przestać wprowadzać nowych rozwiązań do swoich telefonów i już niedługo zaprezentują drugą generacja Vivo NEX.

Trzy obiektywy

Coraz więcej producentów decyduje się na umieszczenie w swoich telefonach potrójnych aparatów. Taką samą postawę przyjęło Vivo. NEX 2 oprócz standardowych obiektywów będzie wyposażony w  czujnik głębi obrazu 3D. Takie wykorzystanie trzeciego obiektywu pozwala wykonywać trójwymiarowe skany przedmiotów, analizować ruchy oraz gesty. Otwiera to nowe możliwości dla rozszerzonej rzeczywistości. Wszystkie obiektywy zostały umieszczone na plackach telefonu. Z przodu znajduje się tylko ekran. Przednia kamera tym razem nie jest wysuwana z górnej ramki. Nie ma jej w ogóle. Chińczycy postanowili tę kwestię rozwiązać inaczej.

Drugi wyświetlacz

Zdjęcia selfie będzie można wygodnie wykonać za pomocą głównego aparatu. Ich podgląd będzie widoczny na dodatkowym, mniejszym ekranie z tyłu urządzenia. Takie rozwiązanie zostało już wdrożone w Nubii X. Jest to bardzo ciekawe podejście do kwestii bezramkowości. Wymaga jednak pewnych kompromisów – założenie prostego gumowego etui na taki telefon raczej nie wchodzi w grę.

Lunar Ring

To kolejny intrygujący element Vivo NEX 2. Ma stanowić hybrydę wielokolorowej diody powiadomień i trybu Always On Display. Pół pierścienia ma wyświetlać się na tylnym ekranie, a pozostała część ponad nim, dzięki dodatkowym diodom. Spersonalizowane powiadomienia mogą być dzięki temu bardzo widowiskowe. Fani Władcy Pierścieni już zacierają ręce.

Źródła: Mrwhosetheboss, /LEAKS, Weibo, The Verge

 

Hama Essential 20 000 mAh – recenzja powerbanka

Wcześniejszy wpis

LG V40 w Europie (i w Polsce) już niedługo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android