0

Od dłuższego czasu producenci telefonów dążą do zminimalizowania ramek w swoich urządzeniach. Pozwala to na oferowania coraz wyższego współczynnika powierzchni ekranu do przedniego panelu urządzenia. Najbardziej popularną metodą był do tej pory tzw. Notch, czyli wcięcie w górnej części ekranu, gdzie znajdował się głośnik, przednia kamera i wszystkie potrzebne czujniki. Rozwiązanie to budziło jednak wiele kontrowersji, dlatego projektanci szukali alternatywnych rozwiązań. Bardzo duże emocje budziły telefony z wysuwanymi modułami przedniego aparatu, oraz tzw. slidery. Wiele osób miało jednak wątpliwości co do wytrzymałości mechanicznych elementów.

Nowy sposób uzyskania niemal całkowitego braku ramek przedstawił niedawno Samsung. Wyświetlacz “Infinity O” charakteryzuje się niewielkim otworem w ekranie, w którym umieszczona ma zostać kamera do selfie. Pierwszym telefonem Samsunga z tego typu ekranem ma być Galaxy A8s. Również Huawei przygotowuje bardzo podobny telefon – Huawei Nova 4. Według najnowszych informacji także Lenovo zamierza w najbliższym czasie wypuścić na rynek taki telefon.

W swojej ofercie Lenovo ma już jeden niemal bezramkowy telefon Lenovo Z5 Pro. Jest to tzw. slider – cały przedni panel jest ruchomy. Lenovo Z5s ma natomiast oferować zwartą konstrukcję bez ruchomych elementów. Według ostatnich przecieków, w Lenovo Z5s kamera do selfie została umieszczona właśnie w małym okrągłym wcięciu. W odróżnieniu od projektów konkurencji, w tym modelu wyspa z kamerą znajdzie się, nie w jednym z rogów, ale na środku, blisko górnej ramki. Sercem telefonu ma być nowy procesor Snapdragon 8150 (być może będzie to pierwszy na świecie telefon z nową propozycją Qualcomma dla flagowców). Na pleckach znajdzie się natomiast potrójny aparat, ułożony podobnie jak ten w Huawei P20 Pro.

Źródło: Twitter, /LEAKS

Walki między graczami już wkrótce w Pokemon Go

Wcześniejszy wpis

Hama Essential 20 000 mAh – recenzja powerbanka

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android