Nubia Red Magic Mars oficjalnie

W tym roku na rynku smartfonów pojawiło się sporo smartfonów dla graczy. Kolejnym przedstawicielem tego segmentu jest Nubia Red Magic Mars. Smartfon posiada Snapdragona 845, 10 GB pamięci RAM, a także kilka ciekawych funkcji, o których więcej opowiem Wam w dalszej części niniejszego artykułu.  

Red Magic Mars swoją stylistyką nawiązuje do pierwszego modelu Red Magic. Smartfon został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Panel został ponownie przykryty szkłem Dinorex T2X-1, które produkowane jest przez firmę Nippon Electric Glass. Smartfon posiada także dwa dotykowe przyciski na prawym boku konstrukcji, które stają się przydatne podczas rozgrywki. Jest też przełącznik, który pozwala wyzwolić pełną moc obliczeniową drzemiącą w podzespołach. Jest też tzw. przycisk e-sport, który po wciśnięciu sprawia, że telefon przechodzi w tryb gry. Dzięki czemu wszystkie dzwonki i alerty są wyciszane, co z kolei sprawia, że użytkownik może bardziej skupić się na grze.

 

Jeśli chodzi o tylny panel, to pod tym względem producent nas nie zawiódł. Mamy agresywny design, który bez wątpienia może się podobać. Obudowa została ścięta pod czterema kątami, a na krawędziach ulokowano otwory wentylacyjne, natomiast na środku znajduje się podłużne podświetlenie LED, które można spersonalizować według własnych preferencji. Poza otworami wentylacyjnymi jest jeszcze warstwa grafitu, która zapewnia szybsze i równomierne rozpraszanie ciepła. Poprawiono dodatkowo system chłodzenia ICE, który składa się z dwóch rurek do odprowadzania ciepła i chłodzenia konwekcyjnego. Producent szczególnie skupił się na tym rozwiązaniu, które według niego ma obniżać temperaturę nawet o 13,2 stopni Celsjusza. W obudowie umieszczono również mały silniczek, który generuje efekt sprzężenia zwrotnego, nazwanego „4D Shock”.

Za wydajność tego modelu odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 845, który składa się z czterech rdzeni Kryo 385 o taktowaniu 2.7 GHz oraz czterech rdzeni Kryo 385 o częstotliwości taktowania na poziomie 1.7 GHz. SoC wspierany jest przez układ graficzny Adreno 630. Producent zadbał także o większą ilość pamięci RAM, której teraz jest aż 10 GB. Warto mieć na uwadze, że nie zabrakło kilka dodatkowych wariantów, które prezentują się następująco:

  • 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej,
  • 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej,
  • 10 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej.

Co ważne, pamięci wewnętrznej nie można rozbudować przy pomocy karty microSD. Zdjęcia wykonamy przy pomocy pojedynczego aparatu głównego o rozdzielczości 16 Mpx ze światłem f/1.8 oraz pojedynczej kamerki o rozdzielczości 8 Mpx z przysłoną f/2.0. Łączność zapewniają następujące moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE, Bluetooth 5.0, GPS, A-GPS, Glonass, Beidou oraz port USB typu C. Na wyposażeniu nie zabrakło też czytnika linii papilarnych oraz stereofonicznych głośników z dźwiękiem DTS 7.1. Akumulator w Red Magic Mars ma pojemność 3800 mAh i wspiera szybkie ładowanie NeoCharge. Całość uzupełnia system Android 9.0 Pie z nakładką Red Magic OS 1.6, która oferuje szereg dodatkowych opcji.

Nubia Red Magic Mars dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Meteorite Black oraz Flame Red. Ceny omawianego smartfona na chińskim rynku prezentują się następująco:

  • Nubia Red Magic Mars (6GB/64GB) – 2699 juanów,
  • Nubia Red Magic Mars (8GB/128GB) – 3199 juanów,
  • Nubia Red Magic Mars (10GB/256GB) – 3999 juanów.

Źródło: GSMarena, GizChina

More Stories
LG G3