Telefon z baterią 5000 mAh? Tak – Moto G7 Power

Bolączką wszystkich urządzeń mobilnych jest zdecydowanie bateria. Inne technologiczne podzespoły rozwijają się w niezwykle szybki sposób, mamy co rusz implementowane nowe pomysły i rozwiązania. Niestety w przypadku ogniw dodawanych do smartfonów sytuacja nie uległa znaczącej poprawie od dobrych kilku lat. Owszem ogniwa stały się nieco pojemniejsze, ale też wynika to z faktu, że same telefony stały się zdecydowanie większe przez co siłą rzeczy ogniwa są dużo okazalsze. Mimo wszystko smartfony nadal wytrzymują około dnia działania a w porywach dwa. Od czasu do czasu pojawiają się na sklepowych półkach urządzenia, które mają zaimplementowane dużo pojemniejsze baterie właśnie jeden z takich telefonów wkrótce pojawi się na rynku, a mowa tutaj o Moto G7 Power.

Lenovo najnowszą generację swoich urządzeń zaprezentuje z początkiem przyszłego roku. Do tej pory mogliśmy nieco więcej dowiedzieć się na temat trzech nowych modeli Moto G7, Moto G7 Plus oraz Moto G7 Play. Do tej rodziny może dołączyć kolejny model czyli Moto G7 Power. Elementem wyróżniającym tę wersję będzie z całą pewnością pojemniejsza bateria. Według przeciekowych informacji Lenovo zdecydowało się na implementację ogniwa o pojemności 5000 mAh. Zakładając, że pozostałe podzespoły nie będą zbyt energożerne myślę, że Moto G7 Power powinna wytrzymać nawet 3 dni intensywnego działania. Oczywiście wszystko okaże się w testach, bowiem optymalizacja oprogramowania jest równie ważna co same podzespoły. Najpewniej model ten zostanie wyposażony w średniopółkowego Snapdragona 632 wraz z 3 GB lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Myślę, że poszczególne urządzenia z tej linii pod względem samej specyfikacji mocno nie będą się różnić. Ze specyfikacji wynika jeszcze, że telefon będzie wyposażony w 12 Mpx aparat główny.

Jak na razie Moto G7 Power wygląda na papierze całkiem dobrze, miejmy nadzieję, że model ten finalnie trafi do Polski, a po drugie zostanie dobrze wyceniony. Jeśli te czynniki zostaną spełnione może być to naprawdę ciekawy telefon, szczególnie dla tych którzy poszukują rozwiązania ze średniej półki cenowej z pojemną baterią. Dajcie znać co sądzicie o najnowsze propozycji Lenovo.

Źródło: phonearena.com

More Stories
android pie
Zgadnijcie ile smartfonów z Androidem działa na świecie