0

Jesteśmy już za okresem najgorętszych premier tego roku, następne większe debiuty urządzeń z wyższej półki cenowej musimy poczekać do początku 2019 roku. Do tego czasu mimo wszystko branża mobilna nie śpi. Co rusz w internecie pojawiają się kolejne informacje dotyczące nowych modeli, a także aktualizacji do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Dzisiaj mamy dobre wieści dla posiadaczy Motorola One.

Sezon związany z aktualizacjami do Androida Pie został otwarty wyjątkowo wcześnie. Pierwsze urządzenia dostały update jeszcze we wrześniu. Pierwszy w tym roku był OnePlus z przedostatnią generacją swoich urządzeń. Kolejne łatki do pozostałych  modeli pojawiają się stopniowo, lecz na szczęście dla samych użytkowników jest ich zdecydowanie więcej. Producenci sprzętu mobilnego starają się dbać o posiadaczy urządzeń danej marki i coraz częściej jest tak, że nawet te najtańsze modele są aktualizowane do nowszej wersji Androida. Lenovo wraz ze swoją linią urządzeń Motorola również nie zostaje w tyle i właśnie wydał aktualizację dla Motorola One do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androida Pie 9.0. Telefon szczególnie wart uwagi, bowiem możecie go kupić za niespełna 1000 zł. Zakładając, że mamy już najnowszą wersję Androida i całkiem dobre podzespoły wydaje się Motorola One naprawdę dobrą alternatywą dla urządzeń chociażby Xiaomi czy Huawei. Naszą recenzję Motoroli One znajdziecie pod adresem.

Co przynosi ze sobą update? Przede wszystkim Androida Pie. Jako, że jest to telefon z sygnowany linią Android One mamy do czynienia z czystą wersją systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Tak na dobrą sprawę nie mamy żadnych dodatkowych aplikacji prócz tych od giganta z Mountain View. Drugim elementem wchodzącym w skład aktualizacji jest pakiet najnowszych poprawek bezpieczeństwa, jest on datowany dokładnie na 1 listopad bieżącego roku. Najpewniej sam update wnosi jeszcze dodatkowe poprawki związane z optymalizacją i najczęściej występującymi problemami. Dla przypomnienia warto przed instalacją najnowszego oprogramowania mieć w pełni naładowany telefon, a także zarchiwizować sobie najważniejsze dane. Co prawda w większości wypadków dane pozostają nie ruszone, ale mimo wszystko warto zabezpieczyć się przed ewentualną utratą danych. Pamiętajcie, że cały proces aktualizacyjny może potrwać kilka dni, a nawet tygodni, więc update na Waszych telefonach może pojawić się z drobnym poślizgiem.

Dajcie znać w komentarzach jak sprawuje się Android Pie na Motorola One.

Źródło: informacja prasowa

Sony Xperia XZ4 – pierwsze informacje

Wcześniejszy wpis

Telefon z baterią 5000 mAh? Tak – Moto G7 Power

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android