0

Sony przyzwyczaiło swoich klientów do tego, że nowe flagowe smartfony producenta debiutują na rynku co pół roku. Na początku 2018 zobaczyliśmy Xperię XZ2 – pierwszy telefon, w którym Japończycy odeszli od standardowych ekranów 16:9 i klasycznej budowy telefonów, stosując węższe ramki i rozciągnięty wyświetlacz. Telefon był jednak krytykowany za dużą grubość i nieintuicyjne umieszczenie skanera odcisku palca. W sierpniu swoją premierę miała natomiast Xperia XZ3, z jeszcze mniejszymi ramkami. Mimo kilku pozytywnych zmian czytnik linii papilarnych nadal pozostał w tym samym miejscu – pod obiektywem pojedynczego aparatu na pleckach. Kolejną generację – Xperię XZ4 najprawdopodobniej poznamy podczas targów MWC w lutym. Już dziś można zobaczyć jak będzie wyglądał nowy flagowiec Sony.

Zmianą, która najbardziej rzuca się w oczy jest zastosowanie otoczonego wąskimi ramkami ekranu o przekątnej 6,5 cala i proporcjach 21:9. Pokazuje to, że Sony nie chce jedynie czekać na ruchy konkurencji, ale również wprowadzać na rynek nowe rozwiązania. Taki wyświetlacz pozwoli na jeszcze lepszą konsumpcję mediów (w szczególności filmów). Umożliwi również wygodniejsze korzystanie z ekranu podzielonego między dwie aplikacje. Samo urządzenie będzie przez to bardzo długie (ok. 167 mm) przez co noszenie go w kieszeni może być niewygodne. Warto zauważyć, że Sony konsekwentnie wzbrania się przed zastosowaniem kontrowersyjnego notcha.

Kolejne zmiany, względem poprzednich generacji możemy zobaczyć z tyłu telefonu. Pierwszym elementem, który zwraca na siebie uwagę jest zastosowanie potrójnego, nieco wystającego aparatu. Na razie nie wiadomo jakie role pełnić będą dodatkowe obiektywy. Skaner odcisku palca został natomiast przeniesiony na boczną ramkę urządzenia. W tym miejscu znajdował się również w starszych modelach Sony.

Zgodnie z polityką firmy w w nowym flagowcu powinniśmy zobaczyć procesor Snapdragon 8150 i najnowszy system Android 9.0 Pie. Niestety Japończycy  nie zdecydowali się na umieszczenie w nim złącza słuchawkowego.

Sony Xperia XZ4 zapowiada się na bardzo ciekawy telefon, który wyróżni się z tłumu. Nie wiadomo jednak jak jeszcze bardziej wydłużony ekran zostanie przyjęty przez nabywców.

Źródło: mysmartprice

Huawei wyprzedza Samsunga – Huawei Nova 4

Wcześniejszy wpis

Motorola One z aktualizacją do Androida Pie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android