AndroidNewsy

Huawei wyprzedza Samsunga – Huawei Nova 4

Niedawno Samsung zaprezentował cztery nowe typy wyświetlaczy nazywane „Infinity V”, „Infinity U”, „Infinity O”, i „New Infinity ”. Producent zapowiedział również, że pierwszym modelem, który wykorzysta ekran „Infinity O”, z małym wcięciem wyłącznie na kamerę do selfie, będzie Samsung Galaxy A8s. Prawdopodobnie wcześniej światło dzienne ujrzy jednak telefon Huawei z tak rozwiązaną kwestią bezramkowości. Już w grudniu tego roku Chińczycy zamierzają zaprezentować nowego członka rodziny Nova – Nova 4, z wcięciem podobnym do tego, które do tej pory kojarzone było głównie z „ Samsung Infinity O”. Jednoznacznie wskazuje na to zapowiadający wydarzenie plakat – kamerę ma oznaczać gwiazda/kometa w lewym górnym rogu, wewnątrz odznaczającego się kształtu telefonu. Ukryty w etui model udało się także uchwycić na zdjęciu.

Pozostaje jedynie pytanie jak w praktyce będzie sprawdzało się takie rozwiązanie. Użytkownik zyska większą przestrzeń roboczą i wrażenie całkowitego braku ramek. Nie trzeba będzie się również martwić o awaryjność fizycznych elementów wysuwanego modułu przedniej kamery. Przestrzeń między krawędziami ekranu, a obiektywem może być jednak na tyle mała, że i tak nie znajdzie się między nimi miejsce na wyświetlenie godziny lub wskaźnika naładowania baterii.

Co zaoferuje Huawei Nova 4?

Na pokładzie urządzenia należy spodziewać się flagowych podzespołów. Niemal pewne jest zastosowanie, znanego z Huawei Mate 20, procesora Kirin 980, połączonego z dużą ilością pamięci RAM i miejsca na dane. Na pleckach prawdopodobnie znajdzie się potrójny aparat, który stał się w ostatnim czasie wizytówką flagowych urządzeń tego producenta.

Na zdjęciu tytułowym Huawei Nova 3 – recenzja pod linkiem.

Źródła: Weibo, Ben Geskin, /LEAKS

16 obiektywów w smartfonie LG – kto da więcej?

Previous article

Sony Xperia XZ4 – pierwsze informacje

Next article

You may also like

More in Android