0

Qualcomm do jeden z czołowych producentów układów mobilnych. Dostarcza je do większości najważniejszych flagowych modeli aktualnie dostępnych na naszych sklepowych półkach. Swój kawałek tortu zabierają również inni producenci jak MediaTek, Samsung czy Huawei. Jednak wśród topowych rozwiązań tak na dobrą sprawę w bezpośrednio konkurują ze sobą Qualcomm, Samsung oraz Huawei.

W bieżącym roku Qualcomm zdecydował się na zmianę nazewnictwa swoich układów. Do tej pory w najwyższej półce mieliśmy do dyspozycji Snadpragona 821, 835 czy 845, a teraz nazwy są czterocyfrowe i za kilkanaście dni poznamy Snadpragona 8150. Jak na razie o samym układnie nie wiemy zbyt wiele, tak na dobrą sprawę w internecie i branży technologicznej pojawiały się bardzo ogólnikowe testy, które wskazywały, że układ Qulacomma jest nieznacznie mocniejszy w porównaniu do pozostałych konkurencyjnych rozwiązań. Jednak wyniki tych wczesnych benchmarków raczej bym nie brał jako te odzwierciedlające pełną gamę możliwości układów Qualcomma. Po pierwsze nie wiemy dokładnie na jakim referencyjnym modelu zostały przeprowadzone, po drugie nie wiemy jakie były warunki przeprowadzonych testów. Z całą pewnością Qualcomm nie odpuści jeśli chodzi o wszelkie nowinki związane z układami mobilnymi. Co prawda zostali chwilę z tyłu jeśli chodzi o proces technologiczny swoich procesorów, jednak w miarę szybko dogonili pod tym względem czołówkę. Według pierwszych przeciekowych informacji pierwszym smartfonem, który zadebiutuje ze Snapdragonem 8150 będzie smartfon Lenovo, dokładniej mówiąc Motorola Moto Z4.

Czekacie na najnowszy układ od Qualcomma? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na temat postępu układów mobilnych w ostatnim czasie.

Assassin’s Creed Rebellion już na Androidzie i iOS

Wcześniejszy wpis

Chińczycy zaczną produkcję dużo wydajniejszych ogniw do smartfonów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android