0

Walka między poszczególnymi producentami na najbardziej bezramkowy telefon trwa w najlepsze. Aktualnie prym wiodą dwaj producenci – Honor (a tak właściwie Huawei), a także Xiaomi. To oni jako pierwsi pokazali światu telefony ze sliderami, które w znacznym stopniu ograniczają ilość ramek wokół wyświetlacza. Inne podejście od pewnego czasu do bezramkowości prezentuje Samsung. Po pierwsze do tej pory oficjalnie nie pojawiły się żadne telefony z notchem w portfolio Koreańczyków, po drugie nie widać by koreański producent zdecydował się wykorzystać slider w swoich smartfonach.

Dlatego też Samsung stara się ograniczyć ramki wokół wyświetlacza swoimi drogami. Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnych zdjęć czy renderów Samsunga Galaxy S10, jednak informacje przeciekowe ze zdjęciami szkła ochronnego wskazują, że ramki zostaną faktycznie zredukowane. Na zdjęciach pojawiają się dwie wersje szkła ochronnego dla mniejszego i większego modelu. W górnej części mamy niewielkie wcięcie na głośnik do rozmów, a tak poza tym niewielkie ramki na dole i górze. Warto wspomnieć, że dotychczasowe plotki wspominają, że Galaxy S10 pojawi z wyciętym oczkiem na obiektyw przedniego aparatu, a na zdjęciach takiego nie doświadczymy. Cóż wersji może być tutaj kilka przede wszystkim całość może zostać zintegrowana, tak że obiektyw aparatu nie jest chroniony dodatkowym szkłem. Po drugie szkło ochronne może pochodzić z innej wersji telefonu np. wcześniejszych prototypów. W przypadku plecków urządzenia będziemy mieć dwie wersje wykończeniowe flagowca Koreańczyków – ceramiczne oraz szklane.

Jak na razie nie znamy konkretnych informacji dotyczących Galaxy S10. Do nich najpewniej będziemy musieli się dodatkowo uzbroić w cierpliwość. Sam telefon miał pojawić się na początku przyszłego roku jednak w praktyce, może to nastąpić nieco później przy okazji targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Źródło: phonearena.com

Zestawienie top 5 telefonów do 1500 zł

Wcześniejszy wpis

Kilka telefonów Xiaomi nie dostanie aktualizacji do MIUI 11

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android