0

Najczęściej przy okazji wszelkich aktualizacji piszemy o modelach, które odpowiednią łatkę już otrzymały, lub takie które dostaną ją w niedalekiej przyszłości. Jednak nie zawsze mamy dla Was użytkowników smartfonów dobre informacje. Dla części z Was – posiadaczy urządzeń chińskiego producenta zakończy się wsparcie producenta. Lista na szczęście nie jest zbyt rozbudowana dzięki czemu dotyczy ona węższego grona użytkowników. Poniżej znajdziecie modele, które nie zostaną zaktualizowane do nadchodzącej jedenastej generacji nakładki Xiaomi – MIUI 11.

• Mi 5
• Mi 4
• Mi 4C
• Mi 4S
• Redmi Note 3 Pro

Najbardziej zaskakująca z całej listy jest pierwsza pozycja. Xiaomi Mi 5 to flagowiec sprzed 2 lat, więc wydawałoby się urządzenie całkiem świeże w porównaniu do pozostałych modeli na liście. Mimo to nie dostanie aktualizacji do MIUI 11. Dla tego modelu oraz Redmi Note 3 Pro ostatni update MIUI będzie oznaczony numerem 10.2. Natomiast dla pozostałych trzech (rodziny Mi 4) najświeższą łatką chińskiego producenta będzie 10.1. Co wiemy na temat nakładki MIUI 11? Ta na dobrą sprawę nie mamy żadnych konkretów. Najpewniej pierwsze informacje oficjalne pojawiają się gdzieś pod koniec drugiego kwartału przyszłego roku, natomiast na debiut nakładki na urządzeniach Xiaomi przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Najpewniej do września przyszłego roku.

Do tej pory Xiaomi aktualizowało swoje urządzenia jeśli chodzi o nakładkę systemową niezwykle szeroko. Nieraz dostawały update smartfony sprzed 4 lat, a w przypadku kolejnej generacji -11. Xiaomi nieco odcina się od tego założenia. Czy wynika to stricte ze zmian jak pojawią się w nakładce. Tego niestety nie wiemy, jednak liczę, że MIUI 11 będzie miało znacznie więcej nowości od MIUI 10, które szczególnie mnie nie urzekło. Dajcie znać co sądzicie o MIUI 11.

Źródło: phonearena.com

Samsung Galaxy S10 z ultra wąskimi ramkami?

Wcześniejszy wpis

Honor 10 Lite oficjalnie zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy