0

Na przestrzeni ostatniego roku, dwóch lat zainteresowanie wszelkimi asystentami mocno wzrosło. To, że producenci sprzętu mobilnego przygotowują odpowiednie technologie wiemy od lat, jednak ważne było zmienienie podejścia samych użytkowników. Tak też się stało i od pewnego czasu wyczekiwane są rozwiązania, które umożliwią komunikację ze sztuczną inteligencją w języku polskim. Google wstępnie ma już część funkcjonalności dostępnych w języku polskim, jednak mimo wszystko cały czas nie jest to pełna gama możliwości. Niestety dla nas musimy czekać i uzbroić się w cierpliwość jeśli chodzi o debiut Asystenta Google’a w naszym rodzimym języku. Na szczęście dla nas może się okazać, że czekać nie będziemy musieli zbyt długo.

To, że amerykański gigant z Mountain View szykuje nowe wersje językowe swojego asystenta wiemy od pewnego czasu. Jednak do tej pory Google oficjalnie nie opublikował żadnej konkretnej listy, mimo iż beta oficjalnie zadebiutowała już jakiś czas temu. Jednak dzisiaj na zagranicznych forach technologicznych pojawiły się zrzuty ekranu, które wskazują na to, że prace nad językiem polskim faktycznie trwają. Wcześniej Amerykanie wspominali, że 30 nowych języków pojawi się do końca bieżącego roku. Do tej pory Google dotrzymywało wszelkich obietnic i liczę, że podobnie będzie i w tym wypadku.

Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. Dla tych mniej niecierpliwych mogę polecić nasz najnowszy poradnik dotyczący właśnie instalacji i uruchomienia asystenta Google w języku polskim na każdym telefonie. Artykuł znajdziecie pod linkiem. Czekacie na asystenta amerykańskiego giganta z Mountain View?

Źródło: gsmarena.com

Składany telefon od Huawei’a zadebiutuje wcześniej niż Samsunga?

Wcześniejszy wpis

Zestawienie top 5 telefonów do 1500 zł

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android