pixel

Google niedługo pokaże światu Pixel 3 Lite?

Tegoroczna generacja urządzeń z linii Pixel nie do końca przypadła użytkownikom do gustu. Amerykański gigant z Mountain View nieco stanął w miejscu jeśli chodzi o nowości. Dostaliśmy smartfony, które po prostu są nudne, a przy tym na tle konkurencji dosyć drogie. Duży notch, pojedynczy aparat główny i kilka pozostałych elementów nie rokują zbyt dobrze dla Pixel 3 i Pixel 3 XL. Jednak w niedalekiej przyszłości sytuacja może ulec zmianie, a to za sprawą debiutu uboższej, budżetowej wersji Pixela 3 z dopiskiem Lite.

Na pierwszy rzut oka Pixel 3 Lite to urządzenie niemal identyczne jak droższe modele obecnej generacji, z tą drobną różnicą, że nie mamy szklanych plecków, lecz plastikowe. Do tego nie mamy notcha, ale z drugiej strony wolnej przestrzeni nad i pod wyświetlaczem jest całkiem sporo. Co do samej specyfikacji tutaj całość wygląda mocno średniopółkowo, choć zdecydowanie bliżej wersji flagowców niż budżetowców. Sercem urządzenia będzie Snapdragon 670 wraz z 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, której nie będzie można rozszerzyć przy pomocy karty pamięci. W przypadku wyświetlacza, będzie on zauważalnie mniejszy od tych znanych z flagowców – 5,56 cala. Został wykonany on w technologii LCD IPS. Co ciekawe Pixel 3 Lite ma być wyposażony w pojedynczy główny aparat o matrycy 12 Mpx, dokładnie ten sam co znajdziemy w „dużym” Pixelu 3 i Pixel 3 XL. Jeśli tak faktycznie się stanie to otrzymamy najlepszego fotograficznego średniaka na rynku. Reszta specyfikacji jest znacznie mniej ciekawa. Bateria o pojemności 2915 mAh, technologię szybkiego ładowania, co ważne wyjście słuchawkowe mini jack 3,5 mm, a także wyjście USB typ C.

Na koniec pozostawiłem informacje dotyczące ceny, ta według przeciekowych danych ma oscylować w granicy 400-500 dolarów. Za te pieniądze można kupić flagowy model od chińskiego producenta, czy faktycznie Pixel 3 Lite odniesie sukces będzie przede wszystkim zależało od właśnie ceny. W dobie tak silnej konkurencji trudno będzie amerykańskiemu gigantowi odnieść sukces, gdy Xiaomi czy Honor oferują dużo mocniejsze urządzenia. Miejmy nadzieję, że Pixel 3 Lite będzie znacznie bardziej rozsądnie wyceniony. A wy czekacie na uboższą wersję Pixeli? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Wyciek potwierdzający rozdzielczość Note III