xiaomi mi 8 pro

Xiaomi Mi 8 Pro już od jutra w Polsce

Nadążyć za polityką wydawniczą chińskiego producenta w ostatnim czasie jest naprawdę niezwykle trudno. Ilość urządzeń, które pojawiają się w ostatnim czasie na sklepowych półkach jest naprawdę bardzo duża, a widać że Xiaomi w żaden sposób nie zamierza zwalniać. Nasi rodzimi dystrybutorzy starają się jak najszybciej uzupełniać listę urządzeń, dzięki czemu już od jutra będzie można kupić w polskich sklepach mocniejszą wersję flagowca Xiaomi. Konkretnie mowa tutaj o modelu Xiaomi Mi 8 Pro.

Telefon został w Polsce wyceniony na kwotę 2599 zł, zakładając, że najdroższa wersja Xiaomi Mi 8 z 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 2399 zł różnica 200 zł nie wydaje się przesadnie duża. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej nowościom, które pojawiły się w wersji Pro całość nie jest już tak opłacalna. Mamy dwa nowe elementy – czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem, a drugą z nowości są przezroczyste plecki, które ukazują atrapy poszczególnych podzespołów. Reszta specyfikacji już nie uległa znaczniej zmianie. Ponownie sercem urządzenia jest najmocniejszy aktualnie na rynku układ Qualcomma, czyli Snapdragon 845. Do tego dochodzi 8 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Xiaomi Mi 8 Pro został wyposażony w ekran o przekątnej 6,21 cala, który pracuje w maksymalnej rozdzielczości Full HD+. Niestety tak jak w przypadku podstawowej wersji flagowca, tak i tutaj mamy do czynienia z całkiem pokaźnym notchem. W przypadku pozostałych podzespołów otrzymujemy przeciętnej pojemności baterię 3000 mAh, główny aparat z podwójnym obiektywem, NFC oraz technologię rozpoznawania twarzy.

To czy warto dopłacać 200 zł do wersji Pro musicie ocenić sami, ale moim zdaniem warto się wstrzymać z zakupem Xiaomi Mi 8 Pro do czasu pojawienia się globalnej wersji Xiaomi Mi Mix 3. Ten drugi z telefonów wydaje się znacznie ciekawszy od Xiaomi Mi 8 Pro, chociażby ze względu na slider, brak notcha i ładowanie indukcyjne. Te rzeczy mogą być elementami robiącymi różnicę. Na Xiaomi Mi Mix 3 przyjdzie nam zapewne jeszcze chwilę poczekać, najpewniej do początku przyszłego roku. Czy warto okaże się gdy sampel testowy trafi w nasze ręce i będziemy mogli przyjrzeć się bliżej urządzeniu.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
Xiaomi Redmi 6 Pro oficjalnie