0

Notch, słowo, które zostało znienawidzone przez dużą grupę użytkowników smartfonów. Takie wcięcie w wyświetlaczu nie zawsze moim zdaniem wiążę się z czymś totalnie złym i pozbawionym sensu, jednak w dużej mierze producenci nieco zatracili się w wykorzystywaniu tego rozwiązania przez co notch urósł na tyle, że zaczął po prostu przeszkadzać. Bo po co nam wcięcie w ekranie na tyle szerokie, że nawet powiadomień czy czasu nie widać? Jednak w ostatnim czasie producenci sprzętu mobilnego nieco się opamiętali i zaczęli korzystać z rozwiązań, które w znacznie mniejszym stopniu są inwazyjne dla użytkownika. Dobrym przykładem jest chociażby nie tak dawno zaprezentowany OnePlus 6T, którego notch ogranicza się tak na dobrą sprawę do niewielkiej łezki na sam aparat przedni. Ciekawe koncepty przygotował w ostatnim czasie Samsung.

samsung notch

Koreańczycy swoje ekrany nazywali do tej pory jako Infinity. Żaden ze smartfonów Samsunga do tej pory nie miał notcha, co wielu cieszyło, jednak koreański producent chce nieco zmienić podejście do wycięcia w ekranie, ale robi to na szczęście dla nas bardzo rozsądnie. Według pierwszych konkretniejszych informacji będziemy mieć na rynku tak właściwie cztery rodzaje wyświetlaczy od Koreańczyków. Są one oznaczone jako Infinity-U, Infinity-V, Infinity-O oraz New Infinity. Ostatnie litery po myślniku oznaczają rodzaj wcięcia, każde z nich jest tak na dobrą sprawę maksymalnie ograniczone, a w przypadku New Infinity cały front urządzenia pokrywy jest wyświetlaczem. Poniższe rendery są tylko wizualizacjami konceptu, jednak może się okazać, że pierwsze telefony z takimi ekranami zostaną zaprezentowane już za kilka miesięcy. Pierwsze plotki wspominają o lutym przyszłego roku. Najpewniej zostaną zaimplementowane w średniopółkowe telefony, co akurat bardzo nie dziwi po ostatnim posunięciach Samsunga, gdzie pierwszy raz poczwórny aparat otrzymaliśmy właśnie w urządzeniu ze średniej półki.

Co sądzicie o powyższych konceptach koreańskiego producenta? Czy takie wycięcia w ekranach w ogóle mają sens? Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

Źródło: phonearena.com

10 ciekawostek o firmie Samsung

Wcześniejszy wpis

Kirin 990 z modemem 5G?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy