0

Dzisiaj przedstawiam wam 10 ciekawostek dotyczących Samsunga. Zapewne niektóre informacje was zadziwią, a więc gwarantuje, że  to wszystko z oryginalnych źródeł i te informacje są potwierdzone. Miłego czytania!

1. Firma Samsung zajmowała się eksportem żywności

Samsunga założono w 1938 roku. Działał on wtedy jako koncern, zajmujący się eksportem suszonych ryb, warzyw i owoców do Mandżurii i Pekinu. Kilka lat później Samsung wszedł w posiadanie młynów zbożowych i urządzeń cukierniczych, dlatego też zaczął się trudnić eksportem i sprzedażą mąki, a od 1953 roku również cukru.

2. Samsung wybudował najwyższy budynek świata

Ten budynek jest w Dubaju i nazywa się Burj Chalifa. Mierzy on 829 metrów wysokości, co stanowi go najwyższym budynkiem świata.

3. Korea Południowa nazywana jest Republiką Samsunga

Samsung w swojej ojczyźnie wytwarza aż 20% produktu krajowego brutto (które w 2012 roku wyniosło 1156 mld dolarów). Koreańczycy podkreślają, że Lee Kun-hee  –  syn założyciela firmy i jej obecny prezes — ma większą władzę niż prezydent Korei Południowej.  Z tego powodu wielu Koreańczyków nazywa swoją ojczyznę Republiką Samsunga.

4. Samsung ma własną stocznię

Firma Samsung Heavy Industries z siedzibą w Seulu należy obecnie do jednej z trzech największych stoczni na świecie. Od 1974 roku samsung zajmuje się produkcją kontenerowców, statków pasażerskich oraz urządzeń pokładowych.

5. Samsung posiada własną firmę ubezpieczeniową

Sprzedaż ubezpieczeń to jedna z pierwszych działalności koncernu, gdyż firma ubezpieczeniowa Samsung Life Insurance powstała w 1963 roku. W 2010 roku miała już ona ponad 8 milionów klientów.

6. Zajmuje się produkcją broni

W skład Grupy Samsung wchodzi także spółka Samsung Techwin, która specjalizuje się przygotowywaniu systemów zabezpieczeń, takich jak urządzenia do monitoringu, sygnalizacje włamaniowe oraz broń. Najpopularniejsza broń od Samsunga to automatyczne działka strażnicze Samsung SGR-A1, które Korea Południowa rozstawiła na granicy z Koreą Północną.

7. Zbudował największy południowokoreański lunapark

W 1976 roku otwarto Everland, czyli największy park rozrywki w Korei Południowej, który również jest własnością Samsunga.

8. W większości krajów Samsung Galaxy Note 7 był zakazany

Zakazano używania Samsunga Galaxy Note 7, ponieważ wybuchał on przy ładowaniu. Na wielu lotniskach było napisane, że na pokład samolotu nie można wejść z tym telefonem.

9. Skąd pochodzi nazwa Samsung?

Nazwę Samsung wymyślił założyciel firmy — Lee Byung-chull. W języku koreańskim “sam sung” oznacza “trzy gwiazdy”. Skąd taka nazwa? Samsung utrzymuje, że wizją założyciela było stworzenie firmy, która pewnego dnia stanie się “potężna i wieczna niczym gwiazdy na niebie”. Co ciekawe, trzy gwiazdy przewijały się przez kolejne logotypy Samsunga aż do 1993 roku, gdy pojawiło się logo obowiązujące do dziś.

10. Telefon z projektorem

Niewiele osób jeszcze pamięta Samsung Galaxy Beam, został on wydany w 2012 roku. Nad logiem Samsunga umieścili projektor. Jednak nie był on flagowym telefonem, został wyposażony w Androida 2.3 i w baterię (na tamte czasy bardzo dobrą) 2000 mAh.

Motorola Moto E5 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Samsung prezentuje nowe koncepty wycięć w ekranie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły