0

Pod koniec października miało miejsce duże wydarzenie. Na konsolach obecnej generacji zadebiutowała produkcja na którą wielu czekało naprawdę bardzo długi czas. Mowa oczywiście o Red Dead Redemption 2. Tytule, który może się okazać jedną z najlepszych gier wszech czasów, a na pewno jedną z najlepszych gier obecnej generacji urządzeń. Jednak niestety fani westernów i otwartego świata musimy obyć się smakiem, jeśli chodzi o mobilną wersję tej produkcji. Owszem co prawda mamy aplikację na telefony do gry, jednak jest to tylko uzupełnienie „normalnej” wersji produkcji na konsole. Dlatego też postanowiłem znaleźć dla Was kilka produkcji w klimatach Dzikiego Zachodu na Androida oraz iOS. Owszem te gry nie będą w żaden sposób dorównywały rozmachem i możliwościami, ale zdecydowanie powinny ułatwić nam wczuć się w klimat Red Dead Redemption 2.

Six-Guns: Gang Showdown

Gameloft – francuski deweloper od wielu lat wydaje różne produkcje, które są wzorowane na dużych konsolowych grach AAA. Już jakiś czas temu mieliśmy kopię Grand Theft Auto. Dlatego też kwestią czasu było pojawienie się gry wzorowanej na Red Dead Redemption. Six-Guns: Gang Showdown to gra, która czerpie pełnymi garściami z rozwiązań dużej wersji od studia Rockstar. Ciekawa linia fabularna, dużo różnych aktywności, a najważniejsze gra mimo już kilku lat na karku oferuje co chwilę nowe aktualizacje, dzięki czemu można w ten tytuł wsiąknąć na wiele godzin. Co najważniejsze produkcja ta jest dostępna zarówno na iOS jak i Androidzie zupełnie za darmo (oczywiście Gameloft odbija sobie na mikropłatnościach, ale na szczęście nie są one aż tak bardzo irytujące). Najpewniej największa i najbardziej rozbudowana gra mobilna w klimatach Dzikiego Zachodu. Grę znajdziecie w Google Play lub App Store.

Westland Survival

Jeśli jesteście fanami gier MMO, a przy okazji Dzikiego Zachodu ta produkcja będzie dla Was świetnym rozwiązaniem. Całość zachowana w kolorowej, dosyć komiksowej grafice. W przypadku gier mobilnych takie podejście jak najbardziej się sprawdza. Produkcja jest dostępna zarówno na Androidzie jak i iOS zupełnie za darmo. Niestety przypłacone to jest pojawieniem się reklam i systemem mikropłatności, ale ten ostatni element jest niemal standardem w każdej grze, która udostępniania jest użytkownikom za darmo. Dużo różnych aktywności, zabawa z żywym graczem to elementy wyróżniające Westland Survival. Grę znajdziecie pod tym linkiem na Androida, a tutaj na iOS.

Oddworld: Stranger’s Wrath

Oddworld to produkcja nieszablonowa. Po pierwsze nie jest to typowy western. Można ją nazwać bardziej grą zręcznościową w klimatach Dzikiego Zachodu, do którego dodano motywy fantastyczne. Całość zachowana w dosyć specyficznej, zwariowanej formie. Jednak mimo wszystko dająca ogromną frajdę. Duży otwarty świat, spora ilość różnego rodzaju zleceń itd. Gra z całą pewnością warta uwagi, tym bardziej, że pod względem graficznym zdecydowanie nie odstaje od najlepszej smartfonowej konkurencji. Gra w porównaniu do pozostałych jest płatna i jej normalna cena oscyluje w granicy 12,99 zł za wersję na Androida (choć tutaj często można znaleźć dobre promocje), natomiast na iOS paradoksalnie jest taniej 4,99 zł.

Westy West

W naszym zestawieniu mogliście znaleźć już pełnokrwistą grę MMO, tytuł z otwartym światem, teraz przyszła kolej na tytuł lekki i przyjemny, który z Red Dead Redemption 2 ma przede wszystkim związek na tle tematycznym. W Westy West poruszamy się naszym protagonistą, kowbojem po kanciastych planszach i musimy pokonywać kolejnych zbirów, ratować cywilów i przechodzimy kolejne mapy. Całość ma czysto zręcznościowy charakter, dzięki czemu nie ma tutaj mowy o fabule, lecz o prostej rozgrywce. Całość może sprawdzić na swoim smartfonie zupełnie za darmo i mówię tutaj zarówno wersji przeznaczonej na system sygnowany zielonym robocikiem oraz iOS.

The Lawless

Ostatnia z pozycji z całego zestawienia. Produkcja ponownie inna od pozostałych. Zdecydowanie mroczniejsza. Jesteśmy szeryfem, którego zadaniem jest eliminacja wszystkich oponentów. W Westy West obserwowaliśmy całą rozgrywkę z rzutu izometrycznego, tutaj mamy do czynienia z rozwiązaniem znanym ze strzelanek, gdzie patrzymy na świat oczami naszego protagonisty. W The Lawless nie poruszamy się, jedynie celujemy do pozostałych oponentów. Twórcy nazywają to rozwiązanie cinematic gameplay, jednak w większości wypadków można to rozwiązanie znaleźć pod nazwą rail shooter. Podobnie jak większość produkcji z zestawienia możecie ją znaleźć za darmo w sklepie Google Play jak i Apple App Store.

Red Dead Redemption 2 to produkcja, która wyznaczy standardy w branży gier na kolejne lata. Tytuł w dużej mierze ogromny i niezwykle rozbudowany. Jednak fani mobilnych technologii lubujący się w klimatach Dzikiego Zachodu nie powinni czuć się zawiedzeni. Produkcji z takim rozmachem jak w RDDII ciężko znaleźć na smartfonach, jednak z całą pewnością można znaleźć takie, które sprawiają masę frajdy i gdy tylko przerwiemy rozgrywkę w Red Dead Redemption 2 możemy ponownie wczuć się klimat westernu. Znacie jeszcze inne tytuły, które bazują na Dzikim Zachodzie i są stworzone z myślą o mobilnych technologiach? Dajcie znać w komentarzach.

Sony Xperia XA2 Plus – recenzja

Wcześniejszy wpis

Motorola Moto E5 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły