0

Zgodnie z zapowiedzią zadebiutował jeden z najciekawszych smartfonów ZTE, czyli Nubia X. Smartfon na swój sposób jest innowacyjny, gdyż posiada dwa wyświetlacze oraz czytniki linii papilarnych. Oto, co należy jeszcze wiedzieć na temat Nubia X.

Smartfon został wyposażony w 6,26-calowy wyświetlacz główny IPS LCD o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19:9, na tylnym panelu znajduje się natomiast 5,1-calowy dodatkowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości HD+ i proporcjach 19:9. Zastosowanie drugiego wyświetlacza spowodowało, że producent bez większego problemu mógł usunąć przedni aparat, gdyż zdjęcia selfie wykonywane są za pomocą głównego aparatu, a pogląd widoczny jest na ekranie OLED. Takie rozwiązanie sprawia, że przedni panel cechuje się bardzo wąskimi ramkami. Producent deklaruje, że ekran utrzymuje stosunek powierzchni do przedniego panelu na poziomie 93,6%.

Tył ma lekko zaoblone krawędzie, a nad wyświetlaczem ulokowano podwójny aparat główny, a poniżej znalazł się logotyp marki Nubia. Na dodatkowym ekranie wyświetlane są te same treści, co na głównym, a gdy z niego nie korzystamy można wyświetlić na nim zegar, tapetę lub własny podpis. Według producenta dodatkowy wyświetlacz OLED ma dwa charakterystyczne plusy. Po pierwsze został dodany filtr światła niebieskiego, który chroni wzrok użytkownika, a po drugie została dodana możliwość wydzielenia fragmentów ekranu, które mają zastępować przyciski ekranowe podczas grania.

Co ciekawe, Nubia X jest pierwszym smartfonem na świecie, który został wyposażony w dwa czytniki linii papilarnych. Trochę szkoda, że producent nie postawił tutaj na czytnik zintegrowany z wyświetlaczem, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Użytkownik musi się „zadowolić” skanerami biometrycznymi umieszczonymi po obu bokach. Wykorzystywane są one do odblokowywania głównego i dodatkowego wyświetlacza, a dodatkowo można użyć ich jako przyciski nawigacyjne. Jak już wspomniałem, smartfon został wyposażony w podwójny aparat główny, który składa się z głównej matrycy o rozdzielczości 16 Mpx ze światłem f/1.8 oraz dodatkowej matrycy 24 Mpx z przysłoną f/1.7. Nie zabrakło także systemu ostrzenia bazującego na detekcji fazy. Jest też funkcja NeoVision 8.0, która wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. Całość dodatkowo jest wspierana przez dwie dwutonowe diody doświetlające.

Jeśli chodzi o resztę specyfikacji, to Nubia X nie ustępuje żadnemu tegorocznemu flagowcowi. Sercem urządzenia jest Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630. Zestaw wspierany jest przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM typu LPDDR4X. Do tego dochodzi jeszcze 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1, której nie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Łączność w urządzeniu zapewniają następujące moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE, Bluetooth 5.0, GPS, A-GPS, Glonass, Beidou, a także port USB typu C i Dual SIM. Nubia X pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z nakładką Nubia UI 6.0.2 i zasilana jest przez akumulator o pojemności 3800 mAh z technologią szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0.

Nowość od ZTE trafi do sprzedaży już 5 listopada i będzie dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, szarej oraz złotej. Ceny na Chińskim rynku prezentują się następująco:

  • Nubia X (6GB/64GB) – 3299 juanów,
  • Nubia X (8GB/128GB) – 3699 juanów,
  • Nubia X (8GB/256GB) – 4199 juanów.

Źródło: Nubia, Phone Arena

 

 

Huawei Mate 20 Pro ma problemy z wyświetlaczem [AKTUALIZACJA]

Wcześniejszy wpis

Honor Magic 2 oficjalnie – flagowy model z bezramkowym wyświetlaczem, czytnikiem w ekranie oraz dwoma potrójnymi aparatami

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android