Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro ma problemy z wyświetlaczem [AKTUALIZACJA]

Nie tak dawno miała miejsce premiera flagowego produktu od chińskiego producenta – Huawei Mate 20 Pro. Urządzenie miało duże aspiracje na uzyskanie tytułu najlepszego smartfona roku. Niestety, ten telefon, tak jak wiele innych, posiada tak zwane „błędy wieku dziedzięcego”. Problem w Mate 20 Pro dotyczy wyświetlacza a więc przecież jego najważniejszej części.

Wcale nie tak mała liczba użytkowników najnowszego produktu Huawei skarży się, że ich model posiada zielonkawą poświatę na ramkach wyświetlacza. Skaza ta jest bardziej widoczna na ciemnym tle jednak dostrzec ją można również na białym. Dodatkowo łatwiej ją zauważyć w ciemności aniżeli przy jakimkolwiek oświetleniu. Niektórzy użytkownicy informują, że poświata po jakimś czasie przybiera na jasności.

Poszczególne źródła informują, że za ten problem może odpowiadać klej wykorzystany przy mocowaniu ekranu w Mate 20 Pro. Jest to skaza zwana szerzej jako GlueGate i występowała w innych urządzeniach elektronicznych.

Jak tłumaczy się z tego Huawei?

Chiński producent dość szybko zareagował ale jego tłumaczenia są mało satysfakcjonujące. Huawei informuje, że przy produkcji wyświetlaczy do Mate 20 Pro wykorzystuje specjalne, elastyczne panele OLED.

Mają one zaokrąglone krawędzie w celu zmaksymalizowania wizualnych doświadczeń jak i komfortu trzymania urządzenia.

To co przed chwilą przeczytaliście jest przetłumaczonym cytatem z oficjalnego wytłumaczenia. Nie mam najmniejszego pojęcia jaki jest sens załączać taką informację w, pewnego rodzaju, przeprosinach. Chyba marketing jednak rządzi się własnymi prawami a wielkie firmy muszą na każdym kroku pochwalić się swoją „kosmiczną” technologią.

Wracając.

Dowiadujemy się również, że jest to normalne zjawisko, które widoczne jest tylko i wyłącznie gdy patrzymy na urządzenie pod dziwnymi kątami. Zależne jest to także od jasności ekranu i wykorzystania ciemnej tapety. Wydawało mi się, że ciemna tapeta na wyświetlaczach OLED jest wręcz wskazana ale jak widać Huawei ma na ten temat inne zdanie.

Na szczęście nie jest tak źle. Huawei, w wypadku gdy poświata utrudnia korzystanie ze smartfona, radzi aby udać się do autoryzowanego serwisu. Zawsze coś. Mam nadzieję, że ta skaza dotyczy pojedynczych modeli a nie wszystkich. Bo jeśli tak to Huawei może mieć bardzo duży problem.

[AKTUALIZACJA]

Finlandzki oddział Huawei zapowiedział, że wymieni każdy egzemplarz Mate 20 Pro z powyższym problemem. Odbędzie się to bez żadnych kosztów ze strony użytkownika.

Źródło: GSMarena, SuomiMobiili

More Stories
Czy telefony z klapką to przeszłość?