0

W pierwszej połowie tego roku Lenovo bardzo głośno zapowiadało pierwszy bezramkowy telefon, którego front niemal w 100% będzie pokrywał wyświetlacz. Szumne zapowiedzi jednak okazały się totalnie odrealnione, był notch i mocno przeciętne pozostałe parametry. Dlatego też mocno sceptycznie podchodziłem do kolejnej premiery chińskiego producenta. Na szczęście tym razem Lenovo nie zawiodło i odrobiło pracę domową, bowiem całość wygląda naprawdę ciekawie. Lenovo Z5 Pro może być dobrą alternatywą dla pozostałych propozycji od Xiaomi czy Huawei.

Zacznijmy od specyfikacji Lenovo Z5 Pro. Sercem urządzenia jest mocny średniopółkowy układ Qualcomma – Snapdragon 710, do tego dochodzi 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej w zależności od wersji. Frontem urządzenia niemal w całości jest duży 6,39 calowy wyświetlacz, podobnie jak w ostatnio Xiaomi Mi Mix 3 zaimplementowano slider w którym chowany jest przedni aparat telefonu. Zarówno z przodu jak i z tyłu mamy do czynienia z podwójnym aparatem. Główne „oczka” to matryce o wielkości 16 Mpx i 24 Mpx i jasnością f/1.8. Przedni obiektywy to matryce 16 Mpx oraz 8 Mpx  i jasnością f/2.2. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 3350 mAh, całość działa pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym jako Android Oreo, dodatkowo mamy nakładkę systemową ZUI 10.

lenovo z5 pro

Tak jak wspomniałem wcześniej Lenovo Z5 Pro będzie dostępne w dwóch wersjach z 6 GB RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz z 6 GB RAM oraz 128 GB ROM. Za pierwszą przyjdzie nam zapłacić 1998 juanów czyli około 1100 zł, za drugą już nieco więcej czyli 2298 juanów co przekłada się na kwotę około 1250 zł. Jednak w tej beczcie miodu mam również łyżkę dziegciu, bowiem Lenovo Z5 Pro będzie dostępny jedynie w Chinach. Nie wiadomo czy kiedykolwiek model ten opuści granice Chin jeśli chodzi o oficjalną dystrybucję. Bylibyście zainteresowani ściągnięciem tego modelu z Państwa Środka? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

USB typu C – wszystko, co należy wiedzieć na jego temat

Wcześniejszy wpis

Pierwsze benchmarki Snapdragona 8150

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android