0

Powiem tak, magia liczb zawsze robi swoje. Producenci sprzętu mobilnego co chwilę prześcigają się z kolejnymi nowościami dla swoich smartfonów, a tutaj więcej megapikseli, a tutaj jeszcze więcej pamięci RAM itd. Część użytkowników, klientów łapie się na podobne chwyty, a trzeba pamiętać, że nie zawsze całość ma przeniesienie na realną dla nas użytkowników korzyść. Druga część producentów chwali się co jakiś czas swoimi osiągami, a to ilość pobrań, a to ilość zarobków. To wszystko sprawia, że dla nas przeciętnych Kowalskich liczby mają całkiem spore znaczenie.

Dzisiaj gigant z Mountain View pochwalił się informacją, że aktualnie z usługi Gmail na całym świecie korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników. Mówimy tu tylko i wyłącznie o aktywnych użytkownikach. Co oznacza, że w praktyce co piąty człowiek na ziemi korzysta z Gmaila. Liczba tak robi ogromne wrażenie i świadczy o potędze i zaufaniu jakim cieszy się Gmail. Sam korzystam z rozwiązań Google i naprawdę jestem z nich zadowolony. Historia samego Gmaila to raptem kilkanaście lat. Pierwotnie pojawił się w wersji beta w 2004 roku, blisko 15 lat temu. Zakończyła się ona w 2009 roku, i wtedy tak na dobrą sprawę zaczął się podbój internetu przez Gmaila. W międzyczasie, bowiem w 2006 roku zadebiutowała wersja na mobilne platformy. Już w 2012 roku z usługi giganta z Mountain View korzystało bagatela 425 milionów użytkowników, by w 2015 podwoić tę ilość. Dzisiaj mamy 1,5 miliarda i aż 75% z nich korzysta z Gmaila na platformach mobilnych.

Dzisiaj tak na dobrą sprawę pytanie czy korzystasz z Gmaila, można traktować jako retoryczne. By cieszyć się z pełnych możliwości swojego telefonu jesteśmy poniekąd zmuszani do założenia odpowiedniego konta.

Źródło: phonearena.com

Oprogramowanie aparatu z Xiaomi Mi Mix 3 trafi na inne modele

Wcześniejszy wpis

OnePlus 6T oficjalnie zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android