logo asus

Pierwsze zdjęcia Zenfone 6

Tak właściwie jeśli chodzi o największe premiery bieżącego roku jesteśmy już na ostatniej prostej. Dużych debiutów na 2018 rok zostało bardzo niewiele. Każdy większy producent sprzętu mobilnego zaprezentował coś od siebie, stąd sięgamy już w przyszłość w kolejny rok. Dlatego też mam już dla Was kolejną porcję świeżych plotek, lecz tym razem z obozu tajwańskiego producenta czyli Asusa.

Mowa tutaj o odświeżonej linii urządzeń Asus Zenfone, a konkretnie modele oznaczone cyfrą 6. Jakie nowości przyniesie ze sobą kolejna już generacja urządzeń tajwańskiego producenta? Po pierwsze z samych zdjęć wynika, że będziemy mieć do czynienia z potrójnym głównym obiektywem. Po drugie notch, który pojawiał się do tej pory w telefonach Asusa zostanie zastąpiony rozwiązaniem zdecydowanie mniej inwazyjnym, czyli jedynie drobnym wycięciem na przedni aparat. W rzeczywistości miejsce, które zabierze nam aparat nie będzie dużo, jednak w praktyce cały róg wyświetlacza będzie mało przydatny. Jak w praktyce będzie działać to rozwiązanie przekonamy się dopiero wówczas, gdy całość zobaczymy w akcji. Jak na razie zdjęcia wyglądają całkiem obiecująco i może być to ciekawy kompromis pomiędzy notchem, a zmniejszeniem samego wyświetlacza przez obiektyw aparatu. Na zdjęciach, które pojawiły się w internecie możemy zobaczyć dwie różne wersje tego rozwiązania. Na jednym ze zdjęć widzimy, że mini notch jest ustawiony symetrycznie na środku wyświetlacza, natomiast drugi jest bardziej po prawej. Większej różnicy przy codziennym korzystaniu nie powinniśmy odczuć.

Przy okazji przecieków pierwszych zdjęć również poznaliśmy część specyfikacji Asus Zenfone 6. Po pierwsze telefon ponownie urośnie, z 6,2 cala do aż 6,4 cala. Nie ulegnie zmianie rozdzielczość wyświetlacza, pozostanie Full HD+ i moim zdaniem powinno w zupełności wystarczyć. Nie wiemy konkretnie jakie jednostki będą napędzać całą linię, lecz do tej pory Tajwańczycy korzystali z rozwiązań Qualcomma. Jak na razie wszystkie powyższe informacje dotyczą podstawowego modelu czyli Asus Zenfone 6 i ten najpewniej zostanie oficjalnie zaprezentowany na przyszłorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Co do ceny urządzenia jak na razie nie mamy żadnej pewności, ale myślę, że tajwański producent nie będzie chciał w żaden sposób zmieniać swojej polityki cenowej i nadal to będą urządzenia, które mogą być dobrą alternatywą dla modeli od chińskich marek – Xiaomi oraz Huawei. Co sądzicie o najnowszym modelu od Asusa? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

More Stories
okazje w sklepach z aplikacjami
Mobilne okazje 22.01.2016