0

Dosłownie przed kilkoma dniami miałem okazję pisać na łamach MobileWorld24.pl na temat wprowadzenia na rynek pierwszych urządzeń działających razem z 10 GB pamięci operacyjnej RAM, a już dzisiaj w internecie pojawiły się informacje związane ze smartfonem wyposażonym aż w 12 GB pamięci operacyjnej RAM.

W przypadku wcześniej wspomnianych dwóch urządzeń miałem na myśli smartfony Xiaomi. Oczywiście mowa tutaj o Xiaomi Black Shark 2 oraz dzisiaj zapowiedzianym modeli Xiaomi Mi Mix 3. Oba są wyposażone w 10 GB pamięci operacyjnej, a wygląda na to, że niezbyt długo oba modele będę rekordzistami w swoich kategoriach. Według pierwszych przeciekowych informacji już z początkiem przyszłego roku zadebiutuje nowa linia smartfonów od koreańskiego producenta – Samsung Galaxy S10 i jedna z jego wersji (tak właściwie najmocniejsza) będzie wyposażona w wcześniej wspomniane 12 GB pamięci operacyjnej RAM. Cóż takiej ilości pamięci nie mam w swoich komputerach, a na co dzień korzystam z Xiaomi Mi 6, które jest wyposażone w raptem 6 GB pamięci RAM. Moim zdaniem nie potrzebujemy więcej na ten moment RAMu w telefonach. Nawet najbardziej wymagające gry nie są w stanie wykorzystać równocześnie połowy tej mocy, a co dopiero całą. Z tabelki, która pojawiła się na zagranicznych portalach technologicznych można wyczytać jeszcze kilka rzeczy. Po pierwsze, że najuboższa wersja Galaxy S10 będzie miała tylko 4 GB pamięci RAM, więc rozpiętość między poszczególnymi modelami będzie naprawdę spora, nie wiadomo tak właściwie jakie to będzie miało przełożenie na ceny, jednak myślę że zauważalne będą to różnice. W tabelce znalazły się również smartfony od Huawei, między innymi załapał się przyszłoroczny flagowiec czyli Huawei P30 Pro. Podobnie jak najmocniejszy smartfon od Samsunga, tak i ten ma zostać wyposażony aż w 12 GB pamięci operacyjnej RAM.

Za kilka miesięcy oficjalnie poznamy najnowsze smartfony od koreańskiego i chińskiego producenta. Wówczas będziemy mieć pewność czy faktycznie 12 GB pamięci operacyjnej RAM stanie się standardem. Co o tym sądzicie? Gra warta świeczki?

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi w 2018 roku sprzedało już 100 milionów smartfonów

Wcześniejszy wpis

Pierwsze zdjęcia Zenfone 6

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy