0

Asus ROG Phone to jeden z wielu przedstawicieli gamingowych smartfonów. Wyróżnia się on jednak na tle konkurencji dzięki obecności dużej ilości akcesoriów. I to właśnie dzięki nim, w mojej opinii, ROG Phone zasługuje na miano “dla graczy”.

Asus ROG Phone właśnie trafił do polskiej przedsprzedaży. Urządzenie sprzedawane jest przez znany sklep x-kom.pl z wykorzystaniem Allegro – link znajduje się tutaj. Za tą bestię przyjdzie Wam zapłacić 3999 złotych i taka też będzie cena w regularnej sprzedaży. Czym więc zachęcić może przedsprzedaż? Już mówię.

Po zakupie ROG Phone otrzymujecie voucher o wartości 400 złotych. Wykorzystać możecie go podczas zakupu jednego z akcesoriów dedykowanych a kupić je naprawdę warto.  Przedsprzedaż ma potrwać do ósmego listopada zaś vouchery będą ważne od 26 listopada do końca bieżącego roku.  Jak już mówiłem voucher wykorzystać można przy zakupie akcesorium. Oto one.

  • ROG GameVice Controller – to nic innego jak dedykowany kontroler zamieniający ROG Phone w coś pokroju Nintendo Switch,
  • ROG WiGig Dock  – stacja kompatybilna z kontrolerem. Dzięki niej można strumieniować obraz do telewizora,
  • ROG Mobile Desktop Dock – stacja dokująca, która umożliwi podłączenie smartfona do wyświetlacza i rozgrywkę na takowym. Możemy podłączyć do niej kabel LAN, mysz, klawiaturę czy też słuchawki.
  • ROG Pro Dock – jest to po prostu zwykły dock z HDMI czy też mini-jackiem,
  • ROG TwinView Dock  – stacja dokująca z dodatkowym ekranem pozwalająca na, przykładowo, wyświetlenie na nim mapy w rozgrywce.

Czy warto kupić Asusa ROG Phone? Owszem, o ile naprawdę chcemy na tym smartfonie grać. Jeśli jesteśmy niedzielnymi graczami to zakup tego urządzenia w mojej opinii jest bezsensowny. Chyba, że chcecie mieć flagowca za 4 tysiące z autorskim układem chłodzenia.

Może trochę o głównym bohaterze.

Asus ROG Phone to flagowiec z krwi i kości. Podkręcony (2,96 GHz) procesor Snapdragon 845, grafika Adreno 630, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Dodatkowo na pokładzie mamy autorskie chłodzenie GameCool. Producent zapewnia, że dzięki temu systemowi procesor będzie działał z maksymalną mocą 5 razy dłużej aniżeli w smartfonach ze standardowym chłodzeniem. Na uwagę zasługuje także 6 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2060×1080 pikseli. Jego unikalną cechą jest częstotliwość odświeżania, która wynosi 90 Hz (standard to 60 Hz). Urządzenie posiada trzy czujniki zbliżeniowe, które nazwane zostały AirTrigger. Umieszczono je na krawędziach obudowy a więc gracz może poczuć się jak za czasów świetności kultowego PSP. Akumulator to 4000 mAh – naładujemy go ładowarką wspierającą tryb QuickCharge 4.0.

Źródło: informacja prasowa

Motorola One – recenzja

Wcześniejszy wpis

Oppo R15x oficjalnie zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android