0

Słowem wstępu wyjaśnię czym tak właściwie jest Walutomat. To nic innego jak rozbudowany internetowy kantor, który prócz zwykłej wymiany walut oferuje również kilka ciekawych innych możliwości. O nich samych napiszę nieco później. Jeśli chodzi o aplikację, ta jest nowym tworem. Zadebiutowała bowiem w połowie września bieżącego roku zarówno na iOS jak i Androidzie. W obu przypadkach jest zupełnie darmowa. Aplikację możesz pobrać TUTAJ. Jakie możliwości daje aplikacja i platforma? Czy sprawdza się w praktyce? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji. Zapraszam do lektury.

Po pierwsze, Ci z Was którzy do tej pory korzystali z platformy Walutomat.pl poczują się jak w domu. W wersji aplikacji, którą miałem okazję testować tak na dobrą sprawę wszystkie najważniejsze funkcjonalności były przeniesione z wersji desktopowej niemal 1:1. Co mnie akurat ucieszyło. Bowiem praktyka związana z wydawaniem aplikacji mobilnych bywa taka, że mimo wszystko nie udaje się przenieść wszystkich opcji znanych z podstawowej wersji platformy. Często wynika to z pewnych ograniczeń mobilnych urządzeń. Czasem jest to specjalny zabieg twórców. W Walutomat.pl nie ma takiego problemu. Wszystko jest na swoim miejscu i właśnie przechodzimy również od razu do drugiego elementu, czyli szaty graficznej i designu. Tutaj również zmodyfikowano rozwiązania znane z wersji przeglądarkowej, desktopowej dzięki czemu dotychczasowi użytkownicy tego internetowego kantoru z całą pewnością szybko odnajdą właściwe opcje.

Jakie możliwości daje nam Walutomat.pl? Podstawową funkcjonalnością jest możliwość wymiany walut. Otrzymujemy kilka predefiniowanych par walut, dzięki czemu wymiana jest naprawdę prosta. Jednak przed przystąpieniem do całego procesu musimy założyć darmowe konto. Podajemy kilka danych i po chwili możemy wymieniać waluty. Oferta Walutomat.pl jest jedną z najbardziej atrakcyjnych. Podstawowa prowizja to tylko 0,2%, a przy większych kwotach jeszcze maleje (kolejny próg to już 200 tysięcy miesięcznego obrotu, sporo choć nadal jest to ciekawe rozwiązanie bardziej dla klienta biznesowego). Więc jeśli tylko chcemy kupić obcą walutę w dobrej cenie to Walutomat.pl jest bardzo dobrą opcją. Przydatne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy mają kredyty w innych walutach, ponieważ można zaoszczędzić dobre kilkadziesiąt złotych co miesiąc. Pieniądze możemy pozostawić na swoim wirtualnym portfelu w samej aplikacji, ale również przelać na wskazane konto walutowe czy też nawet wypłacić w gotówce (ta ostatnia opcja to dodatkowy wydatek rzędu 2,5 euro). Całość możemy sfinalizować błyskawicznie, tym bardziej że doładowanie portfela można zrobić szybkim przelewem, więc całość trwa naprawdę krótko.

Pod względem designu i wykonania aplikacja szybko przypadła mi do gustu. Tak jak wspomniałem wcześniej twórcy zmodyfikowali wersję przeznaczoną na komputery, dzięki czemu całość wygląda schludnie, jest czytelna, a rozmieszczenie poszczególnych opcji jest naprawdę intuicyjne i wygodne. Pod względem designu jest prosto i czytelnie, co akurat bardzo chwalę. Co do działania samej aplikacji mobilnej również podczas testów nie natknąłem się na żadne problemy techniczne. Aplikacja działa szybko, bez zbędnych przestojów. Programistom należą się brawa za dobrze przygotowaną optymalizację Walutomat.pl na Androida.

Walutomat.pl to sprawdzony kantor internetowy, który istnieje na polskim rynku już od 9 lat, dzięki czemu zdobył zaufanie użytkowników. Kolejnym dużym krokiem w rozwoju była wersja mobilna aplikacji. Ta w praktyce sprawdza się bez najmniejszych zarzutów. Wszystko jest na swoim miejscu, wygodne i bardzo przejrzyste. Jeśli tylko korzystacie z internetowego kantoru wymiany walut warto rozważyć opcję korzystania z Walutomatu, będzie taniej i wygodniej.

Samsung W2019 będzie lepszy niż większość Waszych smartfonów. No i do tego ma klapkę!

Wcześniejszy wpis

Honor Magic 2 będzie niezwykłym smartfonem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Aplikacje