0

Na przestrzeni ostatnich kilku lat można powiedzieć, że nastąpiła stagnacja w świecie mobilnych technologii. Owszem pojawiły się nowe elementy jak podwójne aparaty, nowe proporcje wyświetlaczy, a także czytniki linii papilarnych, jednak żaden z tych elementów nie jest w jakiś sposób szczególnie przełomowa. Owszem ułatwiają one życie i korzystanie z naszych telefonów. Lecz od pewnego czasu fani urządzeń mobilnych wyczekują większej zmiany. Część dopatruje się rewolucji w składanych telefonach, jednak jak na razie nie wiemy o nich nic więcej niż to, że się najpewniej pojawią w przyszłym roku.

Jednak widać, że Samsung chce w kolejnym, 2019 roku wprowadzić kilka nowości, które nie tylko będą powiązane z elastycznym telefonem. Na konferencji wyciekło jedno zdjęcie ze slajdem, który zdradza kilka nowości związanych z nowymi rozwiązaniami, które pojawiają się w telefonach koreańskiego producenta.

UPS – Under Panel Sensor – technologia dzięki której można ukryć dowolne czujniki, aparaty pod wyświetlaczem

FOD – Fingerprint on Display chyba tutaj nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć, czytnik linii papilarnych w ekranie

HOD – Haptic on Display – rozpoznawanie siły nacisku na wyświetlacz (coś na wzór 3D Touch w telefonach Apple)

SOD – Sound on Display – emitowanie dźwięku poprzez ekran

Jak sami widzicie rozwiązania nie są bardzo innowacyjne, ale z drugiej strony dzięki nim dążymy do rozwiązania takiego w którym cały front telefonu będzie wyświetlaczem. Czego z drugiej strony dowodem jest poniższy render, który został przygotowany właśnie w oparciu o plotkach związanych z nowościami, które mają być zaimplementowane już w niedługim czasie. Czy tak się faktycznie się stanie zobaczymy za jakiś czas, ale mam nadzieję, że chociaż część tych nowinek zobaczymy w akcji.

Co sądzicie o tych nowościach? Mają szanse wejść na stałe do świata mobilnych technologii? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com  

Lenovo S5 Pro, K5 Pro oraz K5s oficjalnie zaprezentowane

Wcześniejszy wpis

Na 30 października Apple zapowiada konferencję

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android