0

Xiaomi ma bardzo dobre tempo wprowadzenia kolejnych urządzeń na rynek. Nie tak dawno pisałem o Xiaomi Redmi Note 6 Pro, a możliwe, że za kilka, kilkanaście dni poznamy następne urządzenie, które będzie dostępne na sklepowych półkach. Chodzi o nieco słabszą wersją tegorocznego flagowca – Xiaomi Mi 8 z dopiskiem Lite.

Po pierwsze konkretna data premiery Xiaomi Mi 8 Lite nie jest znana, możemy jedynie opierać się na plotkach, które docierają do nas. Po pierwsze model ten pojawi się w przeciągu kilku najbliższych dni na Ukrainie, dokładniej mówiąc 17 października bieżącego roku. W listopadzie z tej wersji będą mogli cieszyć się Tajwańczycy, a kiedy w Polsce pojawi się Xiaomi Mi 8 Lite? Najpewniej jesteśmy premiery bliżej niż dalej, ale jak na razie będziemy musieli się jeszcze chwilę uzbroić w cierpliwość. Będziemy z całą pewnością trzymać rękę na pulsie, bo sam model jest niezwykle ciekawy i warty kupienia, jeśli tylko zostanie dobrze wyceniony przez naszego rodzimego dystrybutora.

Dla przypomnienia Xiaomi Mi 8 Lite to urządzenie, którego sercem jest Snapdragon 660, do tego dochodzi 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia duży 6,26 calowy wyświetlacz, który pracuje z maksymalną rozdzielczością Full HD+, podwójny główny aparat oraz bateria o pojemności 3350 mAh. Całość działa pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 8.1 wraz z autorską nakładką Xiaomi czyli MIUI 9.6.

Na koniec pozostawiłem informację o cenie. Ta chińska to raptem 1400 juanów, w przeliczeniu na złotówki daje niespełna 800 zł, jednak w praktyce cena ta będzie w Polsce znacznie wyższa. Myślę, że realne jest osiągnięcie ceny około 1200 zł, wówczas i tak ten model będzie wart zainteresowania i zakupu. Dajcie znać w komentarzach czy czekacie na najnowszy smartfona od Xiaomi. Jesteście zainteresowani jego zakupem?

Źródło: gsmaniak.pl

Fortnite wychodzi z bety i jest dostępne dla wszystkich

Wcześniejszy wpis

myPhone Fun 6 Lite – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android