0

Rodzina urządzeń chińskiego producenta – Mate 20 to tak na dobrą sprawę trzy modele. Pierwszy z nich średniopółkowy Huawei Mate 20 Lite poznaliśmy już jakiś czas temu na długo przed oficjalną premierą pozostałych modeli. Kolejne dwa to podstawowy model Huawei Mate 20 oraz mocniejszy brat czyli Huawei Mate 20 Pro. Do tej pory myśleliśmy, że na tym się zakończy rodzina dużych phabletów od Chińczyków, ale na to wygląda, że na zbliżającej się wielkimi krokami konferencji Huawei (ta ma odbyć się już w najbliższy wtorek 16 października) poznamy kolejnego członka rodziny Mate – Huawei Mate 20X.

Model ten ma być dedykowany dla graczy, jednak na zdjęciach, które się pojawiły w internecie tak na dobrą sprawę niewiele się różnią od pozostałych modeli z tej linii. Podobnie mamy otrzymać potrójny główny obiektyw rozmieszczony na planie kwadratu. Urządzenie może nieznacznie urosnąć w porównaniu do pozostałych podstawowych wersji tego modelu. Według plotek będzie to ekran o przekątnej 7,2 cala, który zostanie wykonany w technologii OLED. Pozostała część specyfikacji raczej nie powinna się jakoś znacząco różnić od pozostałej dwójki. Dostaniemy wydajny układ Kirin 980, do tego dojdzie pewnie 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM.

Jak na razie nie wiemy zbyt wiele o nadchodzącym Huawei Mate 20X, możliwe jednak, że Huawei pokusi się o jego prezentację już we wtorek. Jeśli faktycznie będzie to telefon stworzony z myślą o graczach, Huawei będzie kolejnym producentem, który chce zaskarbić sobie serca graczy. Jak na razie te urządzenia stworzone z myślą o graniu nie są szczególnie innowacyjne. Mam cichą nadzieję, że jednak Chińczycy zrobią coś więcej w tym zakresie.

Źródło: phonearena.com

Poznaliśmy europejskie i polskie ceny Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro. Jest drogo.

Wcześniejszy wpis

Apple wprowadzi do swojej oferty przezroczyste etui!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android