0

Mówi Wam coś wspomniana w tytule nazwa? Wątpię. O tym urządzeniu naprawdę mało słychać.

HTC Exodus ma być pierwszym na rynku smartfonem obsługującym technologię blockchain, która jest szerzej wykorzystywana na rynku krypto-walut. Krócej mówiąc ma to być urządzenie bardzo nastawione na prywatność. Tajwański producent jak widać chce walczyć na tym polu z BlackBerry, które również w swojej nakładce stawia na ochronę naszych danych osobowych.

Co wiemy o nadchodzącym krytpo-smartfonie?

Praktycznie nic. Wiemy natomiast, że ma to być urządzenie przeznaczone głównie dla osób obracających, właśnie, krypto-walutami. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom zarządzanie własnym, wirtualnym portfelem z poziomu smartfona będzie bardzo bezpieczne. Szykuje nam się najbezpieczniejszy smartfon tego roku?

HTC Exodus został zapowiedziany na nowo powstałym profilu htc.exodus, który, chyba nie muszę tłumaczyć, poświęcony jest nadchodzącemu modelowi.  Premiera ma mieć miejsce już 22 października a więc za dokładnie 9 dni.

View this post on Instagram

10.22

A post shared by Official HTC EXODUS (@htc.exodus) on

Z opublikowanego wideo możemy dowiedzieć się… w sumie niczego prócz daty prezentacji. Na filmiku widzimy jakiegoś smartfona i jeśli jest to HTC Exodus to zakładać możemy design polegający na przezroczystych pleckach. Wydaje mi się też, że pomarańczowy okrąg w którym znajduje się nazwa modelu jest niczym innym jak cewką do ładowania indukcyjnego. Ale zaznaczam, że to tylko gdybania i więcej dowiemy się, zapewne, już niedługo.

Nadchodząca premiera super-bezpiecznego smartfona tajwańskiej firmy zmusza nas pośrednio do rozmyślań na temat jej przyszłości. O tym, że HTC powoli, a jednak nieubłaganie, zbliża się do końca swoich rezerw finansowych wiemy od dawna. Nad korporacją widnieje widmo bankructwa i jeśli nie zadzieje się jakiś cud to smartfony HTC będą powoli znikać. I nagle w momencie tak słabym firma postanawia stworzyć bardzo nietypowego smartfona, którego zaprojektowanie i wyposażenie w odpowiednie technologie musiało dużo kosztować.

Byłoby to zrozumiałe gdyby HTC Exodus był smartfonem mającym szansę na sukces rynkowy. No i może ten sukces odniesie. Jednak będzie to sukces w bardzo ograniczonym gronie.

Powiedzcie szczerze, potrafilibyście wytypować wśród Waszych znajomych osobę, która byłaby zainteresowana kupnem takowego? Bo ja nie.

HTC Exodus

Źródło: Instagram dzięki GSMarena

 

Razer Phone 2 oficjalnie zaprezentowany!

Wcześniejszy wpis

Co zrobić aby smartfon był odporny na zalania?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy