iOS

iPad Pro 2018 bezramkowym tabletem?

ipad pro 10.5

Wydawałoby się, że w bieżącym roku branża mobilnych technologii, a tak właściwie dział samych tabletów powoli odchodzi w niepamięć. Urządzenia tego typu po prostu zostały stopniowo wyparte przez smartfony, które są wyposażone w coraz to większe wyświetlacze, a i z drugiej strony mobilne ultrabooki stały się bardziej przystępne i wygodniejsze do pracy biurowej. Jednak Ci najważniejsi producenci sprzętu mobilnego wydają kolejne generacje swoich urządzeń chociażby Samsung czy Huawei, a także Apple. Jednak na przestrzeni ostatnich lat ciężko dopatrzeć się w ogóle jakichkolwiek większych zmian czy nowych technologii zaprzęgniętych do tych urządzeń. To co się zmienia w smartfonach, nie ma po prostu przeniesienia na rynek tabletów. Jednak do końca bieżącego roku plotki wskazują, że gigant z Cupertino dorzuci parę groszy od siebie i zaprezentuje światu nową odsłonę iPada Pro.

Urządzenie to zostało stworzone przede wszystkim z myślą o bardziej profesjonalnych zastosowaniach, a to wszystko za sprawą ogromnej powierzchni roboczej. Na renderach, które pojawiły się w internecie można zauważyć kilka zmian. Po pierwsze przycisk fizyczny home odszedł w niepamięć. Nie mamy go w ogóle za to niemal na całym froncie urządzenia rozciąga się ekran. Przy takiej powierzchni rozwiązanie naprawdę robi wrażenie, ciekaw jestem jedynie, czy w praktyce zlikwidowanie ramek przy wyświetlaczu nie odbije się na ergonomii urządzenia. Z nowości to otrzymujemy również wyjście słuchawkowe mini jack 3,5 mm, którego przy okazji wcześniejszych przeciekowych informacji zabrakło. iPad Pro 2018 ma dodatkowo zostać nieco odchudzony, według przecieków do 5,86 mm, co daje blisko o pół milimetra lepszy wynik niż przy wcześniejszych modelach z tej linii.

Jak na razie nie wiemy kiedy dokładnie zostanie zaprezentowany najnowszy iPad Pro 2018. Do tej pory spekulowano, że premiera ich odbędzie się równocześnie z nowymi smartfonami od Apple’a, jednak tak się nie stało. Najpewniej gigant z Cupertino poczeka do listopada, wówczas na spokojnie zadebiutują wszystkie najnowsze urządzenia a i tak będzie to dobry okres przed świętami Bożego Narodzenia. Czekacie na najnowszego iPada Pro 2018? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Redaktor naczelny, a zarazem pomysłodawca MobileWorld24.pl. Fan wszelkich możliwych nowinek mobilnych.

MIUI 10 test stabilnej wersji

Previous article

Honor zaprezentował nowe tablety

Next article

You may also like

More in iOS