0

Najnowsza premiera koreańskiego producenta zbliża się wielkimi krokami. Już za chwilę najnowszy smartfon Samsunga ujrzy światło dzienne, jednak nim to się stanie do sieci przeciekały informacje związane ze specyfikacją, szczegółami dotyczącymi aparatów zaimplementowanych w tym telefonie. Dziś poznaliśmy znacznie więcej szczegółów na temat poczwórnego aparatu w Galaxy A9.

Dla przypomnienia Samsung Galaxy A9, bo o tym telefonie mowa ma korzystać jako pierwszy z telefonów koreańskiego producenta będzie korzystał z czterech głównych obiektywów. Jako ciekawostkę dodam, że Samsung nie był wielkim zwolennikiem kilku „obiektywowych” urządzeń. Jednak sytuacja uległa znacznej zmianie i do tej pory próżno szukać w portfolio Koreańczyków urządzenia z trzema głównymi aparatami, dlatego dziwi też przejście od razu do czterech.

Te według przeciekowej informacji zostały umiejscowione jeden pod drugim w pozycji wertykalnej. Jakie możliwości dają nam te cztery obiektywy? Główny to matryca 24 Mpx o świetle f/1.7. Drugi w kolejności to teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, tutaj światło jest na poziomie f/2.4. Następnie zaimplementowano „oczko” szerokokątnej o matrycy 8 Mpx, polem widzenia na poziomie 120 stopni i jasności f/2.4. Ostatni z obiektywów służy jako dodatkowe łapanie głębi zdjąć i jest to 5 Mpx jednostka. Jak sami widzicie koreański producent stara się dać jak najszerszy wachlarz możliwości. Jeśli tylko zostaną podparte bardzo dobrym oprogramowaniem, wówczas możemy otrzymać średniaka robiącego bardzo dobre zdjęcia, co jest ewenementem w tej półce.

Reszta specyfikacji Samsung Galaxy A9 niczym szczególnym się nie wyróżnia, otrzymujemy mocnego, średniopółkowego Snapdragona 660 wraz z 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także z 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Całość startowo ma działać pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem – Android Oreo. Nie wiemy przed premierą tak właściwie dwóch rzeczy. Kiedy telefon będzie dostępny w normalnej sprzedaży, ani też w jakiej cenie. Tego ostatniego elementu najbardziej się obawiam, bowiem Samsung różnie wycenia swoje urządzenia. Czekacie na pierwszy smartfon z poczwórnym obiektywem? Czy uważacie że jest to już tylko marketingowy chwyt dajcie znać w komentarzach co sądzicie o Galaxy A9.

Źródło: phonearena.com

Cena LG G7 One nie napawa optymizmem

Wcześniejszy wpis

Koniec wyjścia słuchawkowego w telefonach Samsunga?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android