0

Powolne wymieranie złącza słuchawkowego mini jack 3,5 mm zapoczątkował jakiś czas temu Apple. Zrezygnował on z tego rozwiązania w swoich urządzeniach, przerzucając się również na słuchawki bezprzewodowe. Wówczas mówiono, że to zamach na muzykę i jej jakość, a także skok na kasę dla samego amerykańskiego giganta z Cupertino, bowiem alternatywne podłączenie słuchawek wymaga odpowiednich przejściówek, które w przypadku urządzeń z logiem nadgryzionego jabłuszka są naprawdę drogie. Później do frontu dołączały kolejne marki i producenci, dzięki czemu coraz rzadziej wśród flagowych modeli można było znaleźć ten rarytas w postaci wyjścia słuchawkowego. Jednym z ostatnich bastionów jest Samsung, bowiem do tej pory w każdym swoim telefonie dodaje mini jacka 3,5 mm. Jednak sytuacja w niedługim czasie może się diametralnie zmienić pod tym względem.

Już na wstępie zaznaczę, że pierwszy z przyszłorocznych flagowców koreańskiego producenta czyli Samsung Galaxy S10 zostanie wyposażony w odpowiednie wyjście. Tutaj możecie spać spokojnie, jeśli Ci z Was którzy szykowali się na zakup kolejnej generacji phabletu Koreańczyków mogą czuć się rozczarowani, bowiem właśnie Galaxy Note 10 ma być pierwszym flagowcem od Samsunga bez wyjścia słuchawkowego. Jak na razie powyższe informacje można traktować jak spekulacje, bowiem do premiery najnowszego phabletu jest blisko rok, a do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić w branży mobilnych technologii.

Nie do końca również rozumiem całe zamieszanie związanie z usunięciem minijacka 3,5, owszem jest to ważny element w telefonie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by obejść problem odpowiednią przejściówką. Co sądzicie o usuwaniu z telefonów wyjść słuchawkowych? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

Znamy specyfikację poczwórnego aparatu w najnowszym telefonie Samsunga

Wcześniejszy wpis

Asus ZenFone Max Pro (M1) – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android