Cena LG G7 One nie napawa optymizmem

0
LG G7 One

LG G7 One to pierwszy smartfon koreańskiego producenta, który przynależy do programu Android One. Oznacza to w skrócie “czystego” Androida na pokładzie i trzy letnie wsparcie aktualizacyjne. Urządzenie to nie pojawi się Polsce ale patrząc na jego początkową cenę – nie tracimy zbyt wiele.

Zanim zajmiemy się kosztami przypomnijmy sobie specyfikacje omawianego modelu.

LG G7 One działa pod kontrolą zeszłorocznego flagowego procesora od Qualcomma – Snapdragona 835 (osiem rdzeni o taktowaniu maksymalnym 2,35 GHz). Dostępny jest tylko jeden wariant pamięciowy – 4/32 GB. Pamięć rozszerzymy o 512 GB za pomocą karty MicroSD. Urządzenie jest DualSIMem i oferuje standardowe wyposażenie odpowiadające za łączność – w tym NFC. Wyświetlacz w LG G7 One to 6,1 calowa matryca IPS o rozdzielczości 1440×3120 pikseli. No i oczywiście mamy tutaj wcięcie. Specyfikację zakończmy mało optymistycznym akcentem – baterią o pojemności 3000 mAh.

Patrząc na tą specyfikację w naszych oczach rysuje się przeciętny flagowiec z zeszłego roku. Coś w stylu Xiaomi Mi 6 czy też OnePlusa 5. Do wyższej półki, czyli przykładowo Samsunga, trochę mu brakuje.

Xiaomi Mi 6 w polskiej dystrybucji zakupicie za 1999 złotych i taka też była jego cena w momencie premiery. Zakup z Chin to koszt około 1300 złotych. OnePlus 5 kosztował na start około 2200 złotych (wersja z 64 GB) a teraz możecie go kupić za kwotę podobną do Mi 6 z Chin. Logicznym mogło się wydawać, że LG G7 One kosztować będzie podobną kwotę. Można by założyć coś w okolicach 2000 złotych. Nie wyszło.

LG G7 One w wolnej dystrybucji kosztować będzie “zaledwie” 600 dolarów. Na złotówki daje nam to około 2250 złotych. W Polsce, z racji podatków, cena ta wyniosła by około 2600-2700 złotych.

Trochę za dużo prawda? Mam też informację dla masochistów. LG G7 One w Stanach Zjednoczonych pojawi się już 19 października. Więc jak ktoś jest chętny – to proszę bardzo.

Może powinienem rozpisać się na temat opłacalności urządzenia od Koreańczyków. Może mógłbym napisać czemu ta cena jest zła. Ale wydaje mi się jednak, że ostatnie wyniki finansowe działu mobilnego LG są odpowiednim komentarzem.

LG G7 One

Źródło: MobileSyrup dzięki PhoneArena