Google Pixel 3 XL i Pixel 3 oficjalnie zaprezentowane!

Długo musieliśmy czekać aby Google uraczyło nas swoimi nowymi smartfonami. Nareszcie czas ten minął i czekać już nie musimy. Pomińmy oczywiście fakt, że design Pixeli znaliśmy od kilku miesięcy i dodatkowo większy model sprzedawany był za naszą wschodnią granicą.

Pixel 3 XL

Design

Zanim zaczniemy narzekać na design przodu zajmijmy się pleckami. Tak jak w poprzedniku wykonano je ze szkła (w tym modelu pokryto go szkłem Gorilla Glass piątej generacji). Część w okolicach aparatu zabarwiona jest na inny kolor. Znajdziemy tutaj pojedynczy aparat wraz z podwójną diodą doświetlającą. Nikogo nie powinien zdziwić też czytnik linii papilarnych (szkoda, że nie znajduje się on pod wyświetlaczem).

Ramki Google Pixel 3 XL wykonane zostały z aluminium. Przyciski głośności jak i kolorowy przycisk blokady ulokowano na prawej krawędzi. Na dole znajdziemy USB typu-C (wersja 3.1). Niestety zabrakło tutaj mini-jacka.

Czas na front. Tutaj jest… Okropnie. Wyświetlacz to panel P-OLED o przekątnej 6,3 cala, rozdzielczości 1440×2960 pikseli i proporcjach 18,5:9. PPI wyświetlacza to 523 punktów na cal. Pokrycie przedniego panelu wynosi około 83%. Wyświetlacz również pokryty jest szkłem Gorilla Glass 5. Wspiera on tryb HDR i Always On Display.

Powinienem wypowiedzieć się o wcięciu. Ale nie. Zostawmy to. To co Google stworzyło w tym roku nie zasługuje na zainteresowanie. Mogę jedynie rzec, że w takowym znajduje się podwójny aparat, głośnik i mikrofon. Co do głośników – jeden znajduje się w notchu, drugi pod wyświetlaczem. Mamy więc tutaj głośniki stereo.

Obudowa Google Pixel 3 XL jest wodoszczelna zgodnie z certyfikatem IP68.

Smartfon ma wymiary 158×76.7×7.9 mm i waży 184 gram. Dostępne będą trzy warianty kolorystyczne – Clearly White, Just Black i Not Pink.

Specyfikacja

Sercem Google Pixel 3 XL jest procesor Qualcomm Snapdragon 845 (osiem rdzeni o taktowaniu maksymalnym 2,8 GHz). Wspiera go grafika Adreno 630. Pojawią się dwa warianty pamięciowe tego urządzenia – 4/64 GB i 4/128 GB. Z jednej strony te 4 GB pamięci RAM to mało – z drugiej zaś, po co nam więcej mając świetną optymalizację od Google. Akumulator ma pojemność 3430 mAh. Naładujemy go szybkim ładowaniem i ładowaniem bezprzewodowym.

Główny aparat jest pojedynczy ale niech Was to nie zmyli. Jestem pewien, że Pixel 3 XL będzie robił świetne zdjęcia. Mamy tutaj oczko 12.2 Mpx o wartości przesłony (f/1.8), rozmiarze piksela 1.4µm. Obecna jest tutaj również optyczna stabilizacja obrazu i autofokus Dual Pixel. Front to dwie kamerki. Połączenie 8 Mpx (f/1.8) + 8 Mpx (f/2.2).

Zaplecze odpowiadające za łączność stoi na najwyższym poziomie. Mamy tutaj dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC, LTE, GPS ze wsparciem dla A-GPS, GLONASS, BDS i GALILEO. Smartfon jest Single-SIMem i posiada kartę e-SIM.

Google Pixel 3 XL działa pod kontrolą czystego, świetnie zoptymalizowanego Androida 9.0 Pie.

Google Pixel

Pixel 3

Design

Google Pixel 3 wykonany został praktycznie tak jak większy brat. Mamy tutaj więc dwukolorowe, szklane plecki pokryte szkłem Gorilla Glass piątej generacji. Znajdziemy tutaj, oczywiście, pojedynczy aparat i podwójną diodą doświetlającą. Pamiętajmy też o czytniku linii papilarnych.

Ramki Google Pixel 3 wykonane zostały z aluminium. Przyciski głośności jak i kolorowy przycisk blokady ulokowano na prawej krawędzi. Na dole znajdziemy USB typu-C (wersja 3.1). Niestety, tak jak w Pixel 3 XL, zabrakło tutaj mini-jacka.

Na froncie jest… Trochę lepiej niż w wypadku poprzednika. Chociaż z drugiej strony… Te ramki… Wyświetlacz to panel P-OLED o przekątnej 5,5 cala o rozdzielczości 1080×2160 pikseli i proporcjach 18:9. PPI wyświetlacza to 443 punktów na cal. Pokrycie przedniego panelu wynosi około 77,2%. Pokryto go szkłem Gorilla Glass 5. Mamy tutaj tryb HDR i Always On Display.

Głośniki znajdują się na dole i na górze smartfona. Dwie kamerki po prawej stronie górnego głośnika.

Obudowa Google Pixel 3 jest wodoszczelna zgodnie z certyfikatem IP68.

Smartfon ma wymiary 145.6×68.2×7.9 mm i waży 148 gram. Dostępne będą trzy warianty kolorystyczne – Clearly White, Just Black i Not Pink.

Specyfikacja

Sercem Google Pixel 3 jest procesor Qualcomm Snapdragon 845 (osiem rdzeni o taktowaniu maksymalnym 2,8 GHz). Wspiera go grafika Adreno 630. Pojawią się dwa warianty pamięciowe tego urządzenia – 4/64 GB i 4/128 GB. . Akumulator ma pojemność 2915 mAh. Naładujemy go szybkim ładowaniem i ładowaniem bezprzewodowym.

Zaplecze fotograficzne jest identyczne jak w wypadku większego brata. Mamy tutaj więc oczko 12.2 Mpx o wartości przesłony (f/1.8), rozmiarze piksela 1.4µm. Oczywiście jest tutaj optyczna stabilizacja obrazu i autofokus Dual Pixel. Front to także dwie kamerki. Połączenie 8 Mpx (f/1.8) + 8 Mpx (f/2.2).

Łączność też się powtarza. Mamy tutaj dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC, LTE, GPS ze wsparciem dla A-GPS, GLONASS, BDS i GALILEO. Smartfon jest Single-SIMem i posiada kartę e-SIM.

Google Pixel 3 działa pod kontrolą czystego, świetnie zoptymalizowanego Androida 9.0 Pie.

Ceny i dostępność

Oba smartfony zadebiutują w Stanach Zjednoczonych już 19 października. W Europie pojawią się za miesiąc – 2 listopada. Ceny wyglądają następująco:

  • Google Pixel 3 4/64 GB – 860 euro (3700 złotych),
  • Google Pixel 3 4/128 GB – 960 euro (4130 złotych),
  • Google Pixel 3 XL 4/64 GB – 960 euro (4130 złotych),
  • Google Pixel 3 XL 4/128 GB – 1060 euro (4560 złotych).

Google Pixel

More Stories
Xiaomi pokaże swój własny chipset już 28 lutego