0

To, że Epic Games stworzyło kurę znoszącą złote jajka wiemy już od dłuższego czasu. Fortnite tak na dobrą sprawę na każdej platformie na której się pojawił odnosi spektakularny sukces. W którymś momencie już nie wiadomo skąd on się bierze i czym jest napędzany, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że całość dla Epic Games przynosi ogromne zyski i nie wygląda na to, że coś w tej kwestii by się miało zmienić. Kolejne doniesienia wskazują, że tylko twórców może być jeszcze lepiej.

fortnite porównanie

Według najnowszych szacunkowych danych Fortnite w ciągu 200 dni zarobił tylko i wyłącznie na iOS ponad 300 milionów dolarów. Wynik ten robi wrażenie i niewiele gier na iOS może się poszczycić podobnym wynikiem. Jedynie Pokemon Go na iOS podobny wynik wykręcił w 113 dni, pozostałe produkcje musiały być na rynku znacznie dłużej.  W przypadku wersji na system sygnowany zielonym robocikiem wyniki są dosyć podobne. W niespełna dwa miesiące od chwili premiery Fortnite zarobił około 60 milionów dolarów. W przypadku Androida Epic Games zrezygnowało z dystrybucji przez oficjalny sklep Google Play, na rzecz autorskiego rozwiązania. Problemów związanych z początkowym rozwojem wersji na Androida było więcej, począwszy od małej ilości wspieranych oficjalnych urządzeń, doniesieniach o łatwej możliwości wykradnięcia danych użytkowników przez instalator Fortnite i kilka pomniejszych rzeczy.

Gracie w Fortnite w wersji przeznaczonej na mobilne platformy? Czy jednak wolicie wersję przeznaczoną na PC czy konsole? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

Xiaomi Mi 8 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Google Chrome wkrótce przestanie działać na 32 milionach urządzeń z Androidem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS