0

Squid to aplikacja mobilna przygotowana z myślą o tych, którzy przeszukują internet w poszukiwaniu ciekawych newsów, a chcą mieć wszystko w jednym miejscu. To nic innego jak rozbudowany agregator treści z odpowiednich kategorii. Całość cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i widać również, że twórcy starają się udoskonalać swoje narzędzie. Jedną z nowości jest ciekawa zakładka dostępna w ustawieniach aplikacji – Squid Learning English.

squid learning english

Sama aplikacja Squid jest dostępna zupełnie za darmo w sklepie Google Play jak i Apple App Store. Po jej pobraniu i odpaleniu wybieramy kategorie, tematy, którymi jesteśmy zainteresowani jeśli chodzi o agregację treści. Wśród znajdziemy zupełnie nową Learning English, po dodaniu której możemy zacząć uczyć się języka angielskiego. Rozwiązanie działa niezwykle prosto, w nowej zakładce mamy kilkanaście tekstów  w języku Szekspira. Do każdego z nich przydzielony jest odpowiedni poziom trudności od tych łatwiejszych, aż po te trudne. W każdym tekście mamy zaznaczone kilka, kilkanaście wyrazów, których znajomość będzie sprawdzana przez aplikację. Po zapoznaniu się z artykułem możemy sprawdzić naszą wiedzę z języka angielskiego – otrzymujemy 5 pytań ze słownictwa, następnie kolejnych pięć związanych ze zrozumieniem tekstu. Później otrzymujemy podsumowanie naszych wyników i jeśli tylko poczyniliśmy jakieś błędy aplikacja wskaże które odpowiedzi były nieprawdziwe i wskażą poprawne. Jak na razie tekstów w tej zakładce jest kilkanaście i liczę, że ta liczba będzie się zwiększać, bowiem sam pomysł jest ciekawy, a utrwalanie słownictwa z języka angielskiego przy okazji czytania bieżących newsów ze świata jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Aplikację Squid warto pobrać na swój telefon jeszcze z jednego powodu, mianowicie od dłuższego czasu nasze teksty z MobileWorld24.pl są również agregowane na tej platformie, więc jeśli chcesz być na bieżąco ze światem mobilnych technologii warto pobrać program z Google Play czy Apple App Store i dodać zakładkę Technologie.

Źródło: informacja prasowa

Lenovo Z5 zadebiutuje również poza Chinami?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi 8 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android