0

HTC już od długiego czasu balansuje na skraju bankructwa. Żaden prezentowany smartfon nie jest w stanie wyciągnąć firmy z dołka. A takowy mocno się pogłębia.

We wrześniu bieżącego roku tajwański producent zanotował przychody wynoszące 40,64 milionów dolarów. Są one o około 10% niższe niż te z poprzedniego miesiąca (45.21 mln dolarów). Ale to jeszcze nic. Każdy producent ma przecież jakieś upadki, prawda?

Gorzej jednak wygląda sytuacja w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. Firma notuje spadek wynoszący aż 80%. I jest to wartość najwyższa w całej historii HTC. Dodatkowo, te 40 milinów to najniższa kwota jaką kiedykolwiek zarobiła tajwańska firma.

Do początku października HTC zarobiło 634,18 milinów dolarów czyli o 57% mniej niż w wypadku zeszłego roku. W takowym firma miała wtedy na koncie już półtora miliarda dolarów.

Pozostały trzy miesiące aby producent osiągnął założony przez siebie próg wynoszący miliard dolarów. Większość analityków twierdzi, że HTC jest na dobrej drodze aby… tego nie pułapu nie osiągnąć.

Jak widać ani procesy restrukturyzacyjne ani nowe, dobre produkty, nie są w stanie wyciągnąć firmy z dołka. Przekonuje ona, że wyniki za bieżący miesiąc będą lepsze ponieważ wprowadziła ona kilka zmian. Ale jak to mówią – uwierzę, jak zobaczę.

Jeśli nic się nie zmieni to tajwański producent może powoli pakować walizki, bo chyba już nic mu nie pomoże.

Źródło: HTC dzięki Phonearena

Xiaomi Redmi Note 6 Pro oficjalnie w Polsce!

Wcześniejszy wpis

Dział mobilny LG znowu na minusie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy