0

LG jako firma ciągle się rozwija i notuje bardzo wysokie wyniki sprzedażowe. W tym kwartale firma zarobiła aż 660 milinów dolarów czyli 0 205 milinów dolarów więcej niż w zeszłym roku. Ma to być ponoć największy taki wynik od 60 lat. Koreański producent nie ma na co narzekać… No może poza jednym.

Na przekór wszystkiemu dział mobilny LG traci. I to nie mało. Według analityków ma to być około 141 milinów dolarów na minusie. Jest to jednak wynik lepszy niż w drugim kwartale gdyż wtedy wynik wyniósł 172 miliony dolarów. Oczywiście na minusie. Mimo wszystko mamy tutaj już 7 kwartał z rzędu gdy dział mobilny koreańczyków nie przynosi zysków.

Oczywiście te 140 milinów to nie tak dużo biorąc pod uwagę resztę zarobków LG. Ale to zawsze jakaś kwota.

CEO firmy pociesza i stwierdza, że już w 2019 roku kondycja tego działu znacznie się poprawi. Powodem ma być wprowadzenie smartfona obsługującego sieć 5G i sprzedaż nowych, agresywnych cenowo urządzeń. Pytanie brzmi – co ze smartfonami posiadającymi składany wyświetlacz. Czy one też mogą przynieść firmie jakieś przychody? Biorąc pod uwagę ich bazowe ceny to wydaje się, że tak.

Nasz rodzimy rynek jest, wydaje mi się, dużym odwzorowaniem tego jak wygląda sytuacja LG Mobile.

Aby to zobrazować przytoczę anegdotkę z życia wziętą.

Na Facebooku jestem obecny w kilku grupach zrzeszających osoby zainteresowane smartfonami. Dodatkowo z racji bycia redaktorem MobileWorld24 codziennie przeglądam newsy z branży. Wróćmy kilka miesięcy wstecz. Pojawia się LG G7 ThinQ. Kilka newsów, opinii, pytań o zakup. Mija tydzień. Zaczyna się cisza. Dotąd o tym smartfonie nie widziałem praktycznie żadnego newsa, informacji czy pytania. Telefon widmo. I skoro dla osób “siedzących” w temacie LG G7 ThinQ nie istnieje to jak to wygląda w świadomości konsumentów? I zaznaczam, że analogiczną sytuację można przytoczyć dla prawie każdego smartfona Koreańczyków. Pytanie co jest powodem. Słaby marketing? Wygórowane ceny?

Wydaje mi się, że wszystko po trochu.

Źródło: AndroidHeadlines

HTC z coraz gorszymi wynikami finansowymi

Wcześniejszy wpis

Lenovo Z5 zadebiutuje również poza Chinami?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy