0

Już od jakiegoś czasu mogliśmy przypuszczać, że Xiaomi wprowadzi swojego najnowszego średniaka premium na polskie półki. I tak się właśnie stało o czym poinformował jeden z dystrybutorów – ABC Data. Czy nowy produkt chińskiego producenta będzie urządzeniem ciekawszym od poprzednika?

Powiedzmy może co nieco o specyfikacji Redmi Note 6 Pro.

Ogólnie jest to urządzenie bardzo zbliżone do Redmi Note 5. Specyfikacja jest praktycznie taka sama. Procesor Qualcomm Snapdragon 636 (osiem rdzeni o maksymalnym taktowaniu 1,8 GHz), grafika Adreno 509 i dwie wersje pamięciowe 3/32 GB i 4/64 GB.

Oba smartfony, po wyjęciu z pudełka, pracują pod kontrolą Androida 8.1 Oreo i nakładki MIUI 9.6. Specjalnie dodałem informacje o wyjmowaniu z pudełka ponieważ Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji otrzymał już aktualizację do MIUI 10.

Obecny jest tu oczywiście mini-jack i niestety microUSB. Szkoda, że Xiaomi nie poszło w USB typu C. Na uwagę zasługuje również obecność NIE-hybrydowego DualSIM. Mam na myśli dwa sloty SIM i jeden MicroSD.

Akumulator ma pojemność 4000 mAh i wspiera szybkie ładowanie QuickCharge 3.0.

Design plecków jest praktycznie identyczny co w poprzedniku i poniższe zdjęcia chyba wszystko wyjaśniają.

Główne zmiany zaszły w dwóch aspektach.

Pierwszy z nich to design frontu. Wyświetlacz zwiększył się do 6,26 cala i pojawiło się w nim wcięcie (notch). Zwiększyły się również proporcje a także rozdzielczość – teraz to 19:9 i adekwatnie 1080×2280 pikseli. Technologia pozostała ta sama i nadal jest to IPS LCD. Dzięki wcięciu zwiększyło się również procentowe pokrycie przedniego panelu bo wynosi ono teraz 81%.

Druga zmiana to aparaty. Główny aparat to połączenie oczka 12 Mpx, (f/1.9) o wielkości piksela 1.4µm z drugim – 5 Mpx, (f/2.0), 1.12µm. Wspiera je znany auto-fokus DualPixel. Selfie również wykonamy podwójnym aparatem. Jest to kombinacja kamerek 20 Mpx (f/2.0) + 2 Mpx. Jak informuje dystrybutor – jest to pierwszy smartfon Xiaomi z czterema obiektywami.

Pod względem kosztu różnica wynosi około 200 złotych. Ceny wyglądają następująco:

  • Xiaomi Redmi Note 6 Pro wersja 3/32 GB – 1049 złotych,
  • Xiaomi Redmi Note 6 Pro wersja 4/64 GB – 1199 złotych.

Urządzenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych – niebieskim, czarnym i złotym (tylko wersja 4/64 GB). Xiaomi Redmi Note 6 Pro możecie zakupić na oficjalnej stronie mi-home. Link znajdziecie tutaj – klik.

Patrząc na to wszystko mam mieszane uczucia. Klient musi zdecydować czy chce dopłacać 200 złotych za względnie lepszy aparat główny, dobre selfie i większy, wycięty, wyświetlacz. Z jednej strony to tylko 200 złotych – z drugiej, poprzednik może niedługo stanieć a to chyba zdyskwalifikuje Redmi Note 6 Pro.

Źródło: informacja prasowa

Nokia 7.1 oficjalnie – szykuje się ciekawy średniak!

Wcześniejszy wpis

HTC z coraz gorszymi wynikami finansowymi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android