0

Przyszły rok ma przynieść dla branży mobilnych technologii zauważalny powiew świeżości. Pomijam już fakt, że najpewniej poznamy pierwsze prawdziwie elastyczne telefony, pod drugie wyścig związany z ulepszaniem aparatów w smartfonach trwa w najlepsze. Co prawda nie wiemy dokładnie w którą stronę pójdzie to wszystko w przyszłości, ale w 2019 roku będziemy otrzymywać coraz więcej obiektywów w jednym telefonie. Świetnym przykładem może być w tym wypadku Samsung i jego najbliższe zapowiedzi. Według przeciekowych informacji jeszcze w październiku poznamy telefon z czterema głównym obiektywami, a na początku przyszłego flagowca z potrójnym obiektywem. Dziś poznaliśmy nieoficjalną specyfikację tego drugiego modelu czyli Samsung Galaxy S10.

Po raz pierwszy Koreańczycy zastosują potrójny aparat w swoim flagowcu. Główny aparat pozostanie najpewniej bez większych zmian to nadal będzie 12 Mpx matryca, z pikselami o wielkości 1,4 um, zmienną przysłoną w zakresie f/1.5-2.4. Drugi to zupełna nowość czyli aparat szerokokątny o polu widzenia 123 stopni, matrycy 16 Mpx oraz jasności na poziomie f/1.9. Ten jako jedyny spośród całej trójki będzie bez autofocusa i stabilizacji obrazu. Specyfikację aparatów zamyka teleobiektyw o matrycy 13 Mpx, świetle f/2.4.

Jak sami widzicie całość na papierze zapowiada się co najmniej intrygująco. Oczywiście jakie w praktyce będzie robił zdjęcia najnowszy flagowiec Samsunga przekonamy się dopiero, gdy model ten trafi do nas do testów, ale z całą pewnością Koreańczycy będą chcieli nas pozytywnie zaskoczyć tym elementem. W przypadku nadchodzącego flagowca znaków zapytania pozostaje nadal bardzo dużo. Chociażby czy taki zestaw obiektywów będzie implementowany do każdej wersji Galaxy S10? Wcześniejsze przeciekowe informacje mówiły o trzech różnych wariantach tego modelu. Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać do oficjalnej prezentacji Samsunga, a do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi Redmi Note 6 Pro już wkrótce w Polsce?

Wcześniejszy wpis

Huawei Y9 (2019) oficjalnie zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy