0

Pojedynek na największą ilość obiektywów aparatów zaimplementowanych w smartfonie można spokojnie uznać za rozpoczęty. Do tej pory niemal standardem stały się telefony z podwójnym oczkiem. Wraz z premierą Huawei P20 Pro pojawił się pierwszy model z potrójnym aparatem i teraz sytuacja uległa zmianie. Od dobrych kilku tygodni otrzymujemy informacje, że kolejne telefony będą korzystały z co najmniej 3 aparatów, a i również Samsung ma dołożyć swoje trzy grosze w związku z premierą najnowszego telefonu. Mimo wszystko jak na razie najwyżej poprzeczkę zawiesiła Nokia, która wspominała o urządzeniu mających aż 5 aparatów. Oczywiście dopiero będziemy mogli potwierdzić poszczególne założenia, wtedy oficjalnie modele te ujrzą światło dzienne. Jednak jak na razie chiński producent na swoich kanałach social media zaprezentował zdjęcie, na którym to widnieją cztery aparaty.

Według wszystkich znaków na niebie i ziemi, Lenovo Z5 Pro zostanie wyposażony w poczwórny główny obiektyw aparatu. Rozwiązanie zostanie rozplanowane w formie kwadratu, gdzie między poszczególnymi oczkami aparatu centralnie pojawi się dioda doświetlająca LED. Rozwiązanie ciekawe, choć tutaj nie ilość będzie miała znaczenie, a specyfikacja poszczególnych obiektywów. Tej niestety nie znamy i najpewniej będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość zanim dostaniemy kolejne szczegóły związane z najnowszym smartfonem od Lenovo.

Co sądzicie o pomyśle chińskiego producenta? Czy większa ilość obiektywów w ogóle wpłynie na ogólną lepszą jakość zdjęć w telefonach? Tutaj mam spore wątpliwości, aparaty staną się jeszcze bardziej wszechstronne, ale jakość zdjęć nagle nie podskoczy szczególnie drastycznie. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce po premierze wszystkich urządzeń z większą ilością aparatów.

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi Mi A2 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Huawei rozpoczyna aktualizację Mate 10 Pro do Androida Pie 9.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android