0

Aktualnie do naszych smartfonów jest dodawanych coraz więcej elementów. Jeszcze dwa lata temu nikt by nie pomyślał, że standardem staną się podwójne obiektywy w telefonach, a tak właściwie coraz bliżej jestem twierdzenia, że trzy „oczka” będą normalną wersją w smartfonach. W przypadku ekranów tutaj producenci sprzętu mobilnego nie eksperymentują w jakiś znaczący sposób. Mamy notcha, proporcje 18:9 i rozdzielczość co najmniej Full HD. W międzyczasie pojawiło się kilka innych rozwiązań z dwoma ekranami chociażby LG V10, który miał dodatkowy panel na powiadomienia, albo Yota Phone, który z kolei wykorzystywał technologię e-ink jak drugi z wyświetlaczy. Teraz do tej grupy chce dołączyć Nubia, która zaprezentuje światu nowy telefon z dwoma ekranami.

nubia z18s

Zacznijmy od najciekawszego elementu całego telefonu czyli właśnie drugiego ekranu. Ten zostanie zaimplementowany na pleckach urządzenia. Zostanie wykonany w technologii OLED i będzie miał przekątną 5,1 cala o rozdzielczości 720×1520 pikseli. Pozostała część specyfikacji wygląda już bardziej standardowo. Główny wyświetlacz ma przekątną 6,26 cala, pracuje w rozdzielczości Full HD+, do tego dochodzi najmocniejszy aktualnie na rynku układ od Qualcomma czyli Snapdragon 845 wraz z 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 3400 mAh, a całość ma działać pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 8.1.

Jak na razie Nubia Z18S jest certyfikowana przez TENAA, więc jak na razie nie mamy pewności czy ten model zawita do Europy, a przy tym do Polski. Nubia stara się zaciekawić potencjalnego klienta i jeśli tylko za drugim ekranem pójdą ciekawe rozwiązania może taki model odnieść sukces. Jednak jak to wszystko będzie działać w praktyce przekonamy się gdy telefon zostanie oficjalnie zaprezentowany światu.

Źródło: gmsarena.com

Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest wydajniejszy od Apple Bionic 12

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy dokładny terminarz aktualizacji smartfonów Xiaomi do MIUI 10 Global

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android