Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest wydajniejszy od Apple Bionic 12

0
Huawei

Przepychanki pomiędzy producentami to codzienność świata mobilnego. Zresztą nie tylko mobilnego. Zawsze czyjś produkt musi być lepszy, ładniejszy, nowszy czy też właśnie – wydajniejszy.

O tym, że tegoroczny procesor Apple, czyli Bionic 12, jest wydajnościowym potworem wiemy już od jakiegoś czasu. Informacje publikowane przez niektóre benchmarki nie pozostawiają nam żadnych złudzeń. Przykładowo, według popularnego AnTuTu iPhone XS Max przewyższa konkurencję o jedną generację. Jest to sytuacja dość dobrze znana gdyż dzieje się tak prawie zawsze po premierze nowych smartfonów Apple.

I zazwyczaj jest tak, że dopiero w okolicach lutego nowa jednostka Qualcomma pobija tenże wynik. W tym roku ma być inaczej. Chiński gigant – Huawei – oznajmił, że ich procesor HiSilicon Kirin 980 będzie (a raczej jest) jednostką wydajniejszą i lepszą od produktu Apple. Przypomnę tylko, że smartfony tego producenta nigdy nie były jakoś szczególnie zachwalane za wydajność.

Huawei nad swoim procesorem pracował od około trzech lat. Z tego wszystkiego wyszła jednostka, która jako pierwsza w świecie mobilnym wykonana została w procesie 7 mm. Na jego powierzchni mamy aż 6,9 milionów tranzystorów. Ma to być układ o 75% wydajniejszy aniżeli poprzednik – Kirin 970.

Krócej mówiąc Huawei stwierdził, że ich procesor jest po prostu lepszy. Bo tak. Czyli na tą chwilę wiemy nic.

O tym jak wspaniały jest Kirin 980 dowiemy się już niedługo. 16 października odbędzie się premiera Huawei Mate 20 a także Mate 20 Pro (ponoć też Mate 20 Porsche Edition). Smartfony te będą napędzane właśnie wspomnianym procesorem. Zapewne kilka dni po premierze pojawią się rzetelne porównania i wtedy będziemy mogli wydać werdykt.

Źródło: TechRadar