0

Sezon na informacje związane z aktualizacjami smartfonów do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem mogę uznać za otwarty. Owszem producenci sprzętu mobilnego od pewnego czasu przygotowywali nas do takiej wersji wydarzeń, jednak do tej pory dostawaliśmy informacje związane z uruchomieniem kolejnych programów testowych dla Androida Pie. Dziś pierwszy telefon został zaktualizowany w stabilnej wersji do Androida Pie 9.0. Który producent może poszczycić się tak dobrym wynikiem?

Dosyć niespodziewanie OnePlus, który nieco ponad miesiąc od premiery stabilnej wersji Androida Pie przygotował odpowiednią aktualizację dla swojego najnowszego flagowca czyli OnePlus 6. Co ważne nie są to żadne testowe kompilacje, lecz już finalna przeznaczona dla masowego odbiorcy. W ubiegłym roku wyścig wygrało Sony, w bieżącym OnePlus. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie kolejni producenci dołączą do tego zacnego grona i następne aktualizacje będą spływać do naszych telefonów. Po pierwsze OnePlus zmienił numerację dla swojej autorskiej nakładki Oxygen OS. Do tej pory kolejne wersje Oxygen OS nie współgrały z numeracją Androida. Wraz z nadejściem nowej łatki OnePlus wyrównał oznaczenie. Wraz z Androidem Pie 9.0 debiutuje Oxygen OS 9.0. Jakie nowości przynosi ze sobą? Przede wszystkim odświeżony interfejs, paczkę zabezpieczeń datowaną na wrzesień bieżącego roku, tryb Gaming Mode 3.0 czy gesty pełnoekranowe, które pojawiły się właśnie w Androidzie Pie.

Zmian jest całkiem sporo i paczka aktualizacyjna waży dużo, bowiem ponad 1,5 GB. Warto podłączyć się do Wi-Fi przed jej pobraniem, a dodatkowo zarchiwizować najważniejsze dane z telefonu, bowiem standardowo nasze prywatne dane nie powinny zniknąć z telefonu, ale na wszelki wypadek warto być przygotowany na taką ewentualność. Update jest stopniowo rozsyłany wszystkim użytkownikom, jak na razie wąskiej grupie posiadaczy OnePlus 6.

Dajcie znać czy już możecie zaktualizować swojego OnePlus 6 do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem.

Źródło: oneplus.com

W przyszłym roku poznamy trzy wersje Samsunga Galaxy S10?

Wcześniejszy wpis

Nadchodzi Lenovo Z5 Pro – czyżby kolejna klapa?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android