0

Xiaomi to jeden z nielicznych producentów, który wspiera swoje urządzenia przez naprawdę długi czas. Najczęściej producenci sprzętu mobilnego skupiają się na flagowych modelach i je aktualizują w pierwszej kolejności, a najczęściej na nich kończą aktualizowanie urządzeń ze swojego portfolio. Chińczycy co prawda nie skupiają się na wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem, a swojej autorskiej nakładce systemowej. Jednak mimo wszystko lista aktualizowanych urządzeń do MIUI 10 jest naprawdę bardzo długa. Dziś jednak update otrzymuje Xiaomi Mi 5.

Pierwsze urządzenia w wersji chińskiej już otrzymały update, ale opcja Global dopiero teraz otrzymuje odpowiednie aktualizacje. Pierwszy rzut już za nami gdzie kilka pierwszych modeli otrzymało paczkę z update’m. Teraz przyszła kolej na Xiaomi Mi 5 – dwuletniego flagowca od chińskiego producenta. Co przynosi ze sobą najnowszy update? Przede wszystkim MIUI 10, które odświeża wygląd całego systemu, a przy tym poszczególnych aplikacji systemowych. Całość zawiera również szereg pomniejszych zmian i nowinek. Zapewne sam proces aktualizacyjny potrwa kilka dobrych dni zanim trafi na Wasze urządzenia, ale możecie sprawdzać czy przez OTA pojawił się Wam komunikat o dostępnej łatce. Ta waży około 600 MB, więc warto być w zasięgu Wi-Fi i mieć naładowany telefon, bowiem sam proces aktualizacyjny może trwać nieco czasu.

Sam mam okazję testować od dobrych kilku dni stabilną wersję MIUI 10 na swoim Xiaomi Mi 6, więc jeśli tylko macie jakieś pytania dotyczące nakładki chińskiego producenta dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Samsung Galaxy A7 oficjalnie zaprezentowany

Wcześniejszy wpis

Zalany telefon – co robić? Jak uratować swojego kompana?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android