0

W wypadku smartfonów pracujących pod kontrolą Androida coś takiego jak pojemność baterii jest jednym z wyznaczników jakości danego modelu. Producenci bez skrupułów chwalą się zastosowanymi ogniwami a informacje o ich pojemnościach są szeroko dostępne.  W wypadku konkurencyjnego koncernu z Cupertino sprawa wygląda trochę inaczej. Apple bardzo rzadko podaje dokładniejsze elementy specyfikacji swoich produktów. Czasami nie znamy pojemności baterii, ilości zastosowanej pamięci RAM czy też taktowania procesora. Na szczęście istnieją miejsca w których każdy producent musi chwalić się takowymi elementami specyfikacji. Jednym z nich jest chińska agencja certyfikująca TENAA w której to pojawiły się właśnie najnowsze modele prosto od amerykańskiego giganta.

Na pierwszy rzut idzie iPhone XS Max z monstrualną, jak na produktu tego producenta, baterią o pojemności 3174 mAh! Zapewne teraz zapaleni fani systemu z zielonym robocikiem machną ręką bo przecież nawet średniaki mają większe baterie. Wszyscy inni jednak dobrze wiedzą, że cyferki bardzo rzadko mówią prawdę o smartfonach Apple.

Mniejszy brat Max’a – iPhone XS posiada akumulator o pojemności 2658 mAh. Jest to wynik dość niski, nawet jak na tą markę. Ale o tym pozwolę sobie powiedzieć za chwilę.

Zestawienie kończy iPhone XR z baterią o pojemności 2942 mAh. I jest to wartość większa niż w wypadku lepszego poprzednika.

A czemu iPhone XS ma w mojej ocenie niską pojemność baterii? Dlatego, że jego poprzednik – iPhone X – posiada ogniwo o pojemności większej o 58 mAh. Mała wartość? Nie w wypadku Apple.

Większość producentów jakiś czas temu brała udział w wyścigu na ilość pamięci operacyjnej. Wygrywało wtedy OPPO z OnePlusami na czele. Jednocześnie trwa ciągle walka o większą baterię a ostatnio zaczęła się nagonka na ilość aparatów. Kilka lat temu mieliśmy przecież do czynienia z wyścigiem na ilość megapikseli w aparacie. I teraz wchodzi Apple, cały na biało. Koncernu nadgryzionego jabłuszka nie trzeba lubić ale dobrze, że mamy na rynku firmę dla której cyferki nie są wyznacznikiem jakości.

Źródło: TENAA [1][2][3][4]

Na zdjęciu tytułowym znajduje się iPhone XR

Xiaomi Pocophone F1 – recenzja

Wcześniejszy wpis

OnePlus 6T jednak tylko z podwójnym aparatem!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS