0

O tym, że procesory Apple są zazwyczaj jednymi z najwydajniejszych jednostek na rynku wie większość z nas. To samo tyczy się smartfonów produkowanych przez amerykański koncern. Połączenie perfekcyjnie zoptymalizowanego iOSa z wydajnym procesorem zazwyczaj kończy się jednym – ogólną masakrą w każdym możliwym benchmarku. I tak stało się również w tym wypadku.

Oficjalna prezentacja iPhone Xs, Xs Max a także XR miała miejsce dwa dni temu. Wraz z nimi zaprezentowany został procesor Apple A12 Bionic, który napędza wymienione smartfony.

Do sieci dostały się grafiki przedstawiające wyniki dwóch smartfonów w popularnym benchmarku GeekBench 4.

iPhone Xs Max

Naj-naj-lepsza jednostka od Apple. Urządzenie, którego najlepszą wersję kupicie za zaledwie 7200 złotych. W GeekBench pojawił się w wersji z 4 GB RAMu i systemem iOS 12.0. Jak sobie poradził? Naprawdę dobrze. 4813 punktów w teście jednego rdzenia i 10266 w teście ogólnym.

Apple

iPhone XR

Budżetowa, tania, dostępna dla każdego pozycja Apple (tylko 3700 złotych!!!) oferuje nam 3 GB RAMu i ten sam system co poprzednik. Wynik? 4754 w teście pojedynczym i 9367 w teście ogólnym.

Apple

Czy są to wyniki dobre?

Ależ oczywiście! O ile pod względem multi-wydajności oba smartfony nie odbiegają od topowych pozycji działających na Androidzie to w wypadku testu pojedynczego rdzenia są to różnice o nawet (albo i więcej) 1000 punktów! Przykładem jest testowane przeze mnie Pocophone F1, który w teście jednego rdzenia uzyskał zaledwie 2500 punktów! Zeszłoroczny iPhone X osiągnął wynik oscylujący w okolicach 4,055 punktów za test pojedynczy i 10,375 za test wielu rdzeni.

Ale to nie wszystko…

Gdy zapytam się Was jaki jest najpopularniejszy benchmark zapewne odpowiecie – AnTuTu. I tak jest w rzeczywistości. O ile oczywiście nie powinniśmy się kierować wynikami takowego w kwestii wyboru naszego smartfona to nie można też w całości negować jakości takowego. Wyniki w tym popularnym benchmarku są w jakimś stopniu odwzorowaniem wydajnościowej rywalizacji pomiędzy smartfonami.

W aktualnym rankingu, który odpowiada testom wykonanym w sierpniu tego roku prym, w sekcji Android, wiedzie Xiaomi Black Shark z 289 tysiącami punktów. Tuż za nim znajduje się Vivo Nex S z zaledwie tysiącem mniej. Podium zamyka OPPO Find X mający na koncie 286 tysięcy punktów.

W sekcji iOS na pierwszym miejscu znajduje się 12,9 calowy iPad Pro z 273 tysiącami punktów. 500 punktów za nim plasuje się jego mniejszy brat – iPad Pro 10,5. Brązowy medal dzierży iPhone X mający 233 tysiące punktów.

Więc podsumujmy.

  • Android – 289,415 punktów,
  • iOS – 273,602 punktów.

Do czego dążę?

A do tego, że AnTuTu opublikowało wyniki testu iPhone Xs Max. Nowe dziecko Apple w benchmarku wykręca… 363,525 punktów. Jest to przewaga z rzędu 70 tysięcy punktów. Czyli mniej więcej tyle ile dzieli Samsunga Galaxy S9 od jego poprzednika. Można z tego wysnuć teorię, że Apple A12 Bionic jest jedną generację ponad poprzednikami. Z drugiej zaś strony Huawei Mate 20 z Kirinem 980 zostanie zaprezentowany już jutro zaś Snapdragon 855 pod koniec tego roku.

Szykuje nam się zatem ciekawa rywalizacja.

Apple

Źródło: AnTuTu, LetsGoDigital

 

Allview Soul X5 debiutuje na polskim rynku

Wcześniejszy wpis

Na początku Internetu w Polsce prędkość połączenia wynosiła ok. 9,6 kb/s. Jak jest teraz?  

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS