0

O nadchodzącym bliźniaku Mi 8 SE pisałem dla Was kilka dni temu. Wtedy znaliśmy jedynie specyfikacje i podstawowy wygląd tego jakże ciekawego modelu. Te informacje zostały potwierdzone a my uzyskaliśmy kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącego modelu chińskiego giganta.

Pierwszym z nich jest wideo przedstawiające Xiaomi Mi 8 Youth. Widać na nim gradientową kolorystykę i “delikatną” inspirację Honorem 9 Lite. Mówiąc delikatną mam na myśli to, że prezentowany w filmie smartfon wygląda dokładnie tak jak produkt Huawei. Dowiadujemy się również, że model ten będzie miał premierę już za pięć dni – 19 września. Zapewne mowa o chińskiej premierze jednak znając Xiaomi do tej globalnej nie pozostało zbyt dużo czasu.

Następnie mamy grafikę reklamową udostępnioną przez Xiaomi. Ona również przedstawia interesujące nas urządzenie – tym razem jednak w innej wariacji kolorystycznej. Ta odmiana zdecydowanie różni się od tej “Honorowej” i muszę przyznać, że prezentuje się nader ciekawie. Różowo – żółte, gradientowe połączenie nie jest szczególnie popularne – Ba! W Polsce chyba nawet nie ma smartfonów o tak odważnej kolorystyce! Taki kolor będzie się wyróżniać. Szczególnie, że Mi 8 Youth ma trafić do sprzedaży globalnej – a więc również do naszego kraju. Cena smartfona ma oscylować w okolicach 1999 juanów czyli na polskie – 1080 złotych. Jeśli polska cena oscylować będzie w okolicach 1500 złotych to smartfon ten ma realną szansę na sukces.

Mi 8 Youth

Na zakończenie mamy coś… bardzo intrygującego. Grafika jest ta jest zapewne znana każdemu, kto choć trochę śledził temat nowych produktów Apple. Przedstawia ona porównanie Mi 8 Youth właśnie z iPhone Xs. Czemu? Dobre pytanie. Nie wygląda to na chęć pokazania swojej wyższości nad produktami amerykańskiego koncernu. Nie mamy tutaj żadnych elementów specyfikacji, informacji o cenach i innych tego typu dodatków. Jedynym wytłumaczeniem jest fakt, że Xiaomi za pomocą tego plakatu chce pokazać, że Mi 8 Youth będzie bardzo podobny do smartfona Apple. Pytanie brzmi – po co? Bo jeśli celem tego zabiegu jest zainteresowanie konsumentów produktem udającym iPhone Xs to Xiaomi gdzieś po drodze musiało się zgubić. Z drugiej zaś strony – nie bez powodu firma nazywana jest Chińskim Apple…

Mi 8 Youth

Źródło: YouTube, GizmoChina, Weibo

Na zdjęciu tytułowym znajduje się Xiaomi Mi 8 SE

Apple iPhone XS oraz XS Max oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy oficjalną datę premiery telefonu Samsunga z poczwórnym aparatem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android