0

Okres premier najnowszych smartfonów w pełni. Tak na dobrą sprawę od dobrych kilku, kilkunastu dni niemal codziennie otrzymujemy nowe urządzenie, a nowości nie widać końca. Wczoraj oficjalnie poznaliśmy najnowsze smartfony od Apple, a są następni w kolejce między innymi Huawei czy OnePlus. Dziś dostaliśmy nowe informacje na temat flagowca właśnie tego drugiego producenta.

Do tej pory urządzenia z linii OnePlus były wyposażone w wyjście słuchawkowe i sam producent nieco się nabijał z innych firm, które zrezygnowały z takiego rozwiązania w swoich smartfonach. Widać, jednak, że OnePlus finalnie zmienił zdanie i kolejna odświeżona wersja czyli właśnie OnePlus 6T nie będzie miał zaimplementowanego wyjścia słuchawkowego minijack 3,5 mm. Najpewniej tak to ma miejsce w innych producentów, OnePlus zaopatrzy nas w odpowiedna przejściówkę, dzięki której podłączymy nasze słuchawki przewodowe z telefonem. Plotki wspominają również o pewnym plusie związanym z rezygnacją z tego wyjścia. Mianowicie powinno być więcej miejsca w samych bebeszkach urządzenia na baterię. Nie wiem czy ta różnica faktycznie będzie zauważalna, jednak mimo wszystko dzięki takiemu posunięciu OnePlus może odkupić część swoich win związanych z brakiem mini jacka 3,5 mm.

Jak sami widzicie tendencje na rynku mobilnych technologii idą w różnych kierunkach. Aktualnie najczęściej producenci wykorzystują niezbyt lubianego notcha jako ciekawy element związany z ekranem i maksymalizacją powierzchni roboczej. Natomiast z drugiej strony telefony coraz częściej tracą wyjście słychawkowe minijack 3,5 mm. Czy są to dobre tendencje trudno mi powiedzieć jednoznacznie, ale na rynku mobilnych technologii coraz trudniej znaleźć telefon bez notcha i z wyjściem słuchawkowym minijack 3,5 mm.

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi Mi Band 3 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy datę premiery LG V40 ThinQ

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android